Следете нé или притиснете Escape

Хотел MPM GUINNESS

4

Попусти

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 за пристигнувања до 22.12 и пристигнувања после 09.03

 

10% попуст за престој во периодот од 06.02.2018 до крај на сезоната

Специјалната понуда е валидна за престој во студио / Минимум престој: 3 ноќи

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Еден од најпопуларните хотели во Банско. Располага со два панорамски лифта, ресторан, бар, интернет, спа центар (затворен базен, теретана и сауна), конференциска сала, билијард, пинг-понг. Идеално место за луксузен одмор

Локација: 500м од гондолата, 800м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 119 соби, опремени со: чајна кујна во дел од собите, мини бар, сат ТВ, телефон, сеф, фен, бања, балкон

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/guiness.html

Geolocation

MPM GUINNESS 4*

29.12-04.01

05.01-11.01

22.12-28.12;

19.01-01.03

01.12-21.12;

12.01-18.01;

02.03-15.04

STUDIO

Цените се дадени  во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

137

103

66

60

STD 1возрасен+1дете

120

90

80

70

STD 1возрасен+2деца

133

103

93

84

STD 2возрасни

137

103

91

80

STD 2возрасни+1дете

150

116

105

93

STD 3возрасни

185

139

123

108

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

148

112

98

87

APP 1возрасен+1дете

130

98

86

76

APP 1возрасен+2деца

143

111

99

89

APP 1возрасен+3деца

157

125

113

103

APP 2возрасни

148

112

98

87

APP 2возрасни+1дете

162

125

112

100

APP 2возрасни+2деца

176

139

125

114

APP 3возрасни

200

151

132

117

APP 3возрасни+1дете

214

165

146

131

APP 4возрасни

252

190

167

147

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

260

195

171

148

APP 1возрасен+1дете

260

195

171

148

APP 1возрасен+2деца

260

195

171

148

APP 1возрасен+3деца

260

195

171

148

APP 1возрасен+4деца

274

209

185

162

APP 1возрасен+5деца

287

222

198

176

APP 2возрасни

260

195

171

148

APP 2возрасни+1дете

260

195

171

148

APP 2возрасни+2деца

260

195

171

148

APP 2возрасни+3деца

274

209

185

162

APP 2возрасни+4деца

287

222

198

176

APP 3возрасни

260

195

171

148

APP 3возрасни+1дете

260

195

171

148

APP 3возрасни+2деца

274

209

185

162

APP 3возрасни+3деца

287

222

198

176

APP 4возрасни

260

195

171

148

APP 4возрасни+1дете

274

209

185

162

APP 4возрасни+2деца

287

222

198

176

APP 5возрасни

305

229

201

174

APP 5возрасни+1дете

319

243

215

188

APP 6возрасни

351

263

231

200

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

4 ноќи

4 ноќи

-

-

Доплати

Возрасен

Дете 2-12

   

Внатрешна загреана гаража

8,00 €

-

   

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, 2 различни видови на базени, џакузи, сауна парк, парна бања, зона за релаксирање, интернет, надворешен паркинг и автобус до жичарата

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/guiness.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе