Следете нé или притиснете Escape

Хотел MPM SPORT

4

Попусти

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 за пристигнувања до 21.12 и пристигнувања после 16.03

 

15% попуст за престој во периодот 27.02.2018 до крај на сезоната

Специјалната понуда важи за престој во Deluxe Twin and Double Room, Apartment и VIP Apartment / Понудата се комбинира само со бесплатните ноќи

10% попуст за престој од 11.03.2018 до крај на сезоната 

Специјалната понуда е важи за престој во Execuite Twin and Double Room / Понудата се комбинира само со бесплатните ноќи

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се наоѓа спроти гондолата. Модерен, луксузен хотел кој располага со ресторан, барови, интернет, бизнис центар, џакузи, остава за ски опрема, детско катче, спа центар (затворен базен, теретана, парна бања), собна услуга. Идеален за зимски семеен одмор.

Локација: 50м од гондолата, 700м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 82 соби, опремени со: телефон, сат ТВ, интернет, мини бар, фен, бања, балкон, кујнско катче во дел од собите

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/sport.htmlhttp://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/sport.html

Geolocation

 

MPM SPORT 4*

29.12-04.01

05.01-11.01

22.12-28.12;

12.01-08.03

01.12-21.12;

09.03-15.04

DBL EXECUTIVE 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

152

134

81

73

DBL 1возрасен+1дете

133

118

92

78

DBL 1возрасен+2деца

150

134

109

95

DBL 2возрасни

152

134

105

90

DBL 2возрасни+1дете

169

151

122

106

DBL 3возрасни

206

181

142

121

DBL DELUXE 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

181

161

87

76

STD 1возрасен+1дете

159

141

104

84

STD 1возрасен+2деца

176

158

121

101

STD 1возрасен+3деца

192

175

137

118

STD 2возрасни

181

161

119

96

STD 2возрасни+1дете

198

178

136

113

STD 2возрасни+2деца

215

195

152

130

STD 3возрасни

245

218

160

130

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

235

212

165

141

APP 1возрасен+1дете

235

212

165

141

APP 1возрасен+2деца

235

212

165

141

APP 1возрасен+3деца

235

212

165

141

APP 2возрасни

235

212

165

141

APP 2возрасни+1дете

235

212

165

141

APP 2возрасни+2деца

235

212

165

141

APP 3возрасни

235

212

165

141

APP 3возрасни+1дете

235

212

165

141

APP 4возрасни

235

212

165

141

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

4 ноќи

4 ноќи

3 ноќи

-

Доплати

Возрасен

Дете 2-13

   

Доплата за Deluxe VIP апартманот, на ден

60,00 €

-

   

Вечера за Нова Година

80,00 €

40,00

   

Внатрешна загреана гаража, на ден

8,00 €

-

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ромска бања, џакузи, остава за ски опрема, интернет, една вечера по лице за минимум престој од 3 ноќи во ресторанот Unique Sport Restaurant (потребна е резервација на рецепција, на денот на пристигнување во хотелот)

http://www.mpmhotels.bg/eng/htmls/sport.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе