Следете нé или притиснете Escape

Хотел MURITE CLUB HOTEL

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 15.11 за престој до 28.12 и пристигнувања после 02.01

-          10% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој до 23.12 и пристигнувања после 14.01

Попустот за рана резервација од 10% и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Огромен и прекрасен хотелски комплекс. Располага со повеќе згради, базен, интернет, спа центар, конференциска сала, ресторни, барови, ноќен клуб

Локација: 9км од центарот на Банско, 1км од Разлог

Опис на собите: вкупно 330 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, фен-на рецепција, бања, балкон

http://www.murite.bg/

Geolocation

MURITE CLUB HOTEL 4*

01.12-21.12;

06.03-15.04

22.12-28.12;

02.01-20.01

29.12-01.01

21.01-05.03

DBL STANDART 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

32

44

63

41

DBL 1возрасен+1дете

32

44

63

41

DBL 2возрасни

43

59

84

55

DBL DELUXE 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

38

50

74

46

DBL 1возрасен+1дете

38

50

74

46

DBL 2возрасни

50

66

98

62

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

50

66

98

62

APP 1возрасен+1дете

50

66

98

62

APP 1возрасен+2деца

50

66

98

62

APP 1возрасен+3деца

63

83

123

77

APP 2возрасни

50

66

98

62

APP 2возрасни+1дете

50

66

98

62

APP 2возрасни+2деца

63

83

123

77

APP 3возрасни

63

83

123

77

ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

57

73

112

68

APP 1возрасен+1дете

57

73

112

68

APP 1возрасен+2деца

57

73

112

68

APP 1возрасен+3деца

71

91

140

86

APP 2возрасни

57

73

112

68

APP 2возрасни+1дете

57

73

112

68

APP 2возрасни+2деца

71

91

140

86

APP 3возрасни

71

91

140

86

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

87

119

169

109

APP 1возрасен+2деца

87

119

169

109

APP 1возрасен+3деца

87

119

169

109

APP 1возрасен+4деца

87

119

169

109

APP 1возрасен+5деца

97

133

190

123

APP 2возрасни

87

119

169

109

APP 2возрасни+1дете

87

119

169

109

APP 2возрасни+2деца

87

119

169

109

APP 2возрасни+3деца

87

119

169

109

APP 2возрасни+4деца

97

133

190

123

APP 3возрасни

87

119

169

109

APP 3возрасни+1дете

87

119

169

109

APP 3возрасни+2деца

87

119

169

109

APP 3возрасни+3деца

97

133

190

123

APP 4возрасни

87

119

169

109

APP 4возрасни+1дете

87

119

169

109

APP 4возрасни+2деца

97

133

190

123

APP 5возрасни

97

133

190

123

TWO BEDROOMS APARTMENT DELUXE 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

100

132

196

123

APP 1возрасен+2деца

100

132

196

123

APP 1возрасен+3деца

100

132

196

123

APP 1возрасен+4деца

100

132

196

123

APP 1возрасен+5деца

113

149

221

139

APP 2возрасни

100

132

196

123

APP 2возрасни+1дете

100

132

196

123

APP 2возрасни+2деца

100

132

196

123

APP 2возрасни+3деца

100

132

196

123

APP 2возрасни+4деца

113

149

221

139

APP 3возрасни

100

132

196

123

APP 3возрасни+1дете

100

132

196

123

APP 3возрасни+2деца

100

132

196

123

APP 3возрасни+3деца

113

149

221

139

APP 4возрасни

100

132

196

123

APP 4возрасни+1дете

100

132

196

123

APP 4возрасни+2деца

113

149

221

139

APP 5возрасни

113

149

221

139

THREE BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

130

178

253

164

APP 1возрасен+2деца

130

178

253

164

APP 1возрасен+3деца

130

178

253

164

APP 1возрасен+4деца

130

178

253

164

APP 1возрасен+5деца

130

178

253

164

APP 1возрасен+6деца

130

178

253

164

APP 1возрасен+7деца

141

193

274

178

APP 2возрасни

130

178

253

164

APP 2возрасни+1дете

130

178

253

164

APP 2возрасни+2деца

130

178

253

164

APP 2возрасни+3деца

130

178

253

164

APP 2возрасни+4деца

130

178

253

164

APP 2возрасни+5деца

130

178

253

164

APP 2возрасни+6деца

141

193

274

178

APP 3возрасни

130

178

253

164

APP 3возрасни+1дете

130

178

253

164

APP 3возрасни+2деца

130

178

253

164

APP 3возрасни+3деца

130

178

253

164

APP 3возрасни+4деца

130

178

253

164

APP 3возрасни+5деца

141

193

274

178

APP 4возрасни

130

178

253

164

APP 4возрасни+1дете

130

178

253

164

APP 4возрасни+2деца

130

178

253

164

APP 4возрасни+3деца

130

178

253

164

APP 4возрасни+4деца

141

193

274

178

APP 5возрасни

130

178

253

164

APP 5возрасни+1дете

130

178

253

164

APP 5возрасни+2деца

130

178

253

164

APP 5возрасни+3деца

141

193

274

178

APP 6возрасни

130

178

253

164

APP 6возрасни+1дете

130

178

253

164

APP 6возрасни+2деца

141

193

274

178

APP 7возрасни

141

193

274

178

THREE BEDROOMS APARTMENT DELUXE

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

150

198

294

185

APP 1возрасен+2деца

150

198

294

185

APP 1возрасен+3деца

150

198

294

185

APP 1возрасен+4деца

150

198

294

185

APP 1возрасен+5деца

150

198

294

185

APP 1возрасен+6деца

150

198

294

185

APP 1возрасен+7деца

163

215

319

200

APP 2возрасни

150

198

294

185

APP 2возрасни+1дете

150

198

294

185

APP 2возрасни+2деца

150

198

294

185

APP 2возрасни+3деца

150

198

294

185

APP 2возрасни+4деца

150

198

294

185

APP 2возрасни+5деца

150

198

294

185

APP 2возрасни+6деца

163

215

319

200

APP 3возрасни

150

198

294

185

APP 3возрасни+1дете

150

198

294

185

APP 3возрасни+2деца

150

198

294

185

APP 3возрасни+3деца

150

198

294

185

APP 3возрасни+4деца

150

198

294

185

APP 3возрасни+5деца

163

215

319

200

APP 4возрасни

150

198

294

185

APP 4возрасни+1дете

150

198

294

185

APP 4возрасни+2деца

150

198

294

185

APP 4возрасни+3деца

150

198

294

185

APP 4возрасни+4деца

163

215

319

200

APP 5возрасни

150

198

294

185

APP 5возрасни+1дете

150

198

294

185

APP 5возрасни+2деца

150

198

294

185

APP 5возрасни+3деца

163

215

319

200

APP 6возрасни

150

198

294

185

APP 6возрасни+1дете

150

198

294

185

APP 6возрасни+2деца

163

215

319

200

APP 7возрасни

163

215

319

200

Периоди за откажување:

1 дена

7 дена

21 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

4 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-14

   

Доплата за Се Вклучено

7,00 €

4,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

15,00

   

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

   

Доплата за ручек за Велигден

10,00 €

5,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 6-14

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, фитнес центар, џакузи, детско катче, интернет и автобус до жичарата

* DELUXE собите се лоцирани во главната зграда - AZALIA; стандардните соби во споредната зграда - ORCHIDEA, CAMELIA

http://www.murite.bg/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе