Следете нé или притиснете Escape

Хотел OLYMP 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         20% за резервации до 31.10

-         15% за резервации до 30.11

-         10% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-         6=5; 14=12 за престој до 27.12 и пристигнувања после 13.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со спа центар, фитнес центар, сауна, парна бања, масажи, спортски центар, ресторан, бар,  паркинг

Локација: 800м од центарот на Банско, 1500м од жичарата

Опис на собите: интернет, телефон, ТВ, мини бар, бања

http://en.hotel-olymp.net/

Geolocation

OLYMP 3*

01.12-27.12;

13.01-16.02

28.12-02.01

03.01-12.01

17.02-31.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

24

38

26

22

DBL 1возрасен+1дете

24

38

26

22

DBL 2возрасни

30

48

32

27

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

35

51

36

33

DBL 1возрасен+1дете

35

51

36

33

DBL 2возрасни

43

64

46

41

DBL LUX 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

32

50

34

30

DBL 1возрасен+1дете

26

40

27

24

DBL 1возрасен+2деца

34

53

36

31

DBL 2возрасни

32

50

34

30

DBL 2возрасни+1дете

40

63

43

37

DBL 3возрасни

43

68

46

40

DBL LUX

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

46

66

48

43

DBL 1возрасен+1дете

36

53

38

35

DBL 1возрасен+2деца

48

69

50

45

DBL 2возрасни

46

66

48

43

DBL 2возрасни+1дете

57

83

60

54

DBL 3возрасни

62

89

65

58

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

39

52

41

36

APP 1возрасен+1дете

39

52

41

36

APP 1возрасен+2деца

48

66

51

46

APP 1возрасен+3деца

58

79

62

55

APP 2возрасни

39

52

41

36

APP 2возрасни+1дете

48

66

51

46

APP 2возрасни+2деца

58

79

62

55

APP 3возрасни

52

71

55

49

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

52

68

55

50

APP 1возрасен+1дете

52

68

55

50

APP 1возрасен+2деца

66

86

68

63

APP 1возрасен+3деца

79

103

82

75

APP 2возрасни

52

68

55

50

APP 2возрасни+1дете

66

86

68

63

APP 2возрасни+2деца

79

103

82

75

APP 3возрасни

71

92

74

68

MAISSONETE 

Цените се дадени во евра, по мезонет, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

55

68

57

51

APP 1возрасен+1дете

55

68

57

51

APP 1возрасен+2деца

55

68

57

51

APP 1возрасен+3деца

55

68

57

51

APP 1возрасен+4деца

62

77

64

58

APP 1возрасен+5деца

68

86

71

64

APP 2возрасни

55

68

57

51

APP 2возрасни+1дете

55

68

57

51

APP 2возрасни+2деца

55

68

57

51

APP 2возрасни+3деца

62

77

64

58

APP 2возрасни+4деца

68

86

71

64

APP 3возрасни

55

68

57

51

APP 3возрасни+1дете

55

68

57

51

APP 3возрасни+2деца

62

77

64

58

APP 3возрасни+3деца

68

86

71

64

APP 4возрасни

55

68

57

51

APP 4возрасни+1дете

62

77

64

58

APP 4возрасни+2деца

68

86

71

64

APP 5возрасни

64

80

67

60

MAISSONETE 

Цените се дадени во евра, по мезонет, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

82

100

84

74

APP 1возрасен+1дете

82

100

84

74

APP 1возрасен+2деца

82

100

84

74

APP 1возрасен+3деца

82

100

84

74

APP 1возрасен+4деца

92

113

95

83

APP 1возрасен+5деца

103

125

105

93

APP 2возрасни

82

100

84

74

APP 2возрасни+1дете

82

100

84

74

APP 2возрасни+2деца

82

100

84

74

APP 2возрасни+3деца

92

113

95

83

APP 2возрасни+4деца

103

125

105

93

APP 3возрасни

82

100

84

74

APP 3возрасни+1дете

82

100

84

74

APP 3возрасни+2деца

92

113

95

83

APP 3возрасни+3деца

103

125

105

93

APP 4возрасни

82

100

84

74

APP 4возрасни+1дете

92

113

95

83

APP 4возрасни+2деца

103

125

105

93

APP 5возрасни

96

118

99

87

Периоди за откажување:

5 дена

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 5-13

   

Вечера за Нова Година на база на HB

30,00 €

15,00

   

Вечера за Нова Година на база на BB

35,00 €

17,50

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 5-13

* Во цената е вклучено користење на сауна, фитнес центар, џакузи парна бања, зона за релаксирање, интернет, паркинг и автобус до жичарата

http://en.hotel-olymp.net/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе