Следете нé или притиснете Escape

Хотел ORBILUX APARTHOTEL

3

Попусти

10% попуст за минимум 3 ноќи престој во периодот 21.01-31.01.2018

Специјалната понуда не е ретроактивна и не се комбинира со други попусти

 

Дневни попусти:

-         7=6; 14=12 за престој во периодот 01.12-21.12 и пристигнувања после 18.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD
Geolocation

ORBILUX APARTHOTEL 3*

01.12-21.12; 07.01-18.01; 18.02-31.03

27.12-06.01

22.12-26.12; 19.01-17.02

STUDIO / Полупансион

Цените се дадени  во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

43

74

50

STD 1возрасен+1дете

52

87

58

STD 1возрасен+2деца

68

113

75

STD 2возрасни

62

103

68

STD 2возрасни+1дете

77

128

86

STD 3возрасни

81

135

90

ONE BEDROOM APARTMENT / Полупансион

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

62

103

68

APP 1возрасен+1дете

62

51

34

APP 1возрасен+2деца

77

66

44

APP 1возрасен+3деца

92

81

55

APP 2возрасни

62

51

34

APP 2возрасни+1дете

77

66

44

APP 2возрасни+2деца

92

80

55

APP 3возрасни

81

135

90

APP 3возрасни+1дете

96

160

107

APP 4возрасни

100

166

112

TWO BEDROOMS APARTMENT / Полупансион

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

100

169

114

APP 1возрасен+2деца

100

169

114

APP 1возрасен+3деца

100

169

114

APP 1возрасен+4деца

113

190

128

APP 1возрасен+5деца

125

211

143

APP 2возрасни

100

169

114

APP 2возрасни+1дете

100

169

114

APP 2возрасни+2деца

100

169

114

APP 2возрасни+3деца

113

190

128

APP 2возрасни+4деца

125

211

143

APP 3возрасни

100

169

114

APP 3возрасни+1дете

100

169

114

APP 3возрасни+2деца

113

190

128

APP 3возрасни+3деца

125

211

143

APP 4возрасни

100

169

114

APP 4возрасни+1дете

113

190

128

APP 4возрасни+2деца

125

211

143

APP 5возрасни

120

201

136

APP 5возрасни+1дете

132

222

150

APP 6возрасни

139

233

157

Периоди за откажување:

5 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 3-13

 

Вечера за Божиќ / 25.12

30,00 €

15,00

 

Вечера за Нова Година

45,00 €

22,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 3-13

* Во цената е вклучено користење на базен, сауна, фитнес центар, парна бања и автобус до жичарата

http://www.orbilux.bg/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе