Следете нé или притиснете Escape

Хотел ORPHEY

4

Попусти

10% попуст за престој во периодите: 21.01-24.01.2018 и 28.01-30.01.2018

Специјалната понуда не е ретроактивна и не се комбинира со други попусти

 

Дневни попусти:

-          14=12; 10=9; 7=6 за престој до 21.12 и пристигнувања после 12.01

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал, удобен хотел. Се состои од 4 згради. Располага со ресторан, бар, базен, спа центар, интернет, пинг-понг, остава за ски опрема. Идеален за зимски семеен одмор

Локација: Во самиот центар на Банско, 2км од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 70 соби, опремени со: софа на развлекување, мини бар, сеф, телефон, сат ТВ, фен, бања, балкон

http://www.orphey.com/eng/index.html

Geolocation

ORPHEY 4*

29.12-04.01

22.12-28.12;

 

05.01-11.01

12.01-28.02

01.03-30.04;

 

17.11-21.12

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

93

53

44

36

DBL 1возрасен+1дете

93

46

40

35

DBL 1возрасен+2деца

93

57

50

43

DBL 2возрасни

93

57

50

43

DBL 2возрасни+1дете

117

71

63

54

DBL 3возрасни

126

77

68

58

DBL LUX 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

93

57

50

43

DBL 1возрасен+1дете

93

46

40

35

DBL 1возрасен+2деца

93

57

50

43

DBL 1возрасен+3деца

117

71

63

54

DBL 2возрасни

93

57

50

43

DBL 2возрасни+1дете

117

71

63

54

DBL 2возрасни+2деца

117

71

63

54

DBL 3возрасни

126

77

68

58

DBL 3возрасни+1дете

150

91

80

69

DBL 4возрасни

159

97

85

74

DBL FAMILY 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

100

64

57

50

DBL 1возрасен+1дете

100

51

46

40

DBL 1возрасен+2деца

100

64

57

50

DBL 1возрасен+3деца

125

80

71

63

DBL 2возрасни

100

64

57

50

DBL 2возрасни+1дете

125

80

71

63

DBL 2возрасни+2деца

125

80

71

63

DBL 3возрасни

135

86

77

68

DBL 3возрасни+1дете

161

102

91

80

DBL 4возрасни

171

109

97

85

JUNIOR SUITE

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

100

64

57

50

SUITE 1возрасен+1дете

100

64

57

50

SUITE 1возрасен+2деца

125

80

71

63

SUITE 1возрасен+3деца

125

80

71

63

SUITE 2возрасни

100

64

57

50

SUITE 2возрасни+1дете

125

80

71

63

SUITE 2возрасни+2деца

125

80

71

63

SUITE 3возрасни

135

86

77

68

SUITE 3возрасни+1дете

135

86

77

68

SUITE 4возрасни

171

109

97

85

DELUXE SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

109

73

66

59

SUITE 1возрасен+1дете

109

73

66

59

SUITE 1возрасен+2деца

137

91

83

74

SUITE 1возрасен+3деца

137

91

83

74

SUITE 1возрасен+4деца

164

109

99

89

SUITE 2возрасни

109

73

66

59

SUITE 2возрасни+1дете

137

91

83

74

SUITE 2возрасни+2деца

137

91

83

74

SUITE 2возрасни+3деца

164

109

99

89

SUITE 3возрасни

148

98

89

80

SUITE 3возрасни+1дете

148

98

89

80

SUITE 3возрасни+2деца

175

117

106

95

SUITE 4возрасни

186

124

112

101

Периоди за откажување

14 дена

7 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

3 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

-

Доплати

Возрасен

Дете 5-13

   

Доплата за сеф

3,00 €

-

   

Доплата за камин во Deluxe suite

12,00 €

-

   

Доплата за полупансион

5,00 €

3,00

   

Доплата за полупансион во еднокреветна соба во периодите

9/8/8/7

-

   

Вечера на Божиќ / 25.12

26,00 €

13,00

   

Вечера за Нова Година

68,00 €

34,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 5-13*

* Второ дете 0-5 години - плаќа 30% од цената за возрасно лице!

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, џакузи, парна бања, финска сауна, био сауна, лакониум, зона за релаксирање, интернет и автобус до првата станица

http://www.orphey.com/eng/index.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе