Следете нé или притиснете Escape

Хотел PERUN

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10% за резервации до 31.10

-          5% за резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел кој располага со ресторан, таверна, бар, интернет, спа центар, сауна, парна бања, пинг-понг, паркинг, квалитетна услуга

Локација: 500м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 145 соби, опремени со: кабелска ТВ, телефон, мини бар, интернет, сеф, фен, бања, балкон

http://www.hotelperunbansko.com/

Geolocation

PERUN 4*

01.12-21.12;

09.01-18.01;

04.02-31.03

19.01-03.02

22.12-28.12;

02.01-08.01

29.12-01.01

DBL ECONOMY 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

42

54

70

116

DBL 1возрасен+1дете

56

66

78

122

DBL 1возрасен+2деца

64

75

89

139

DBL 2возрасни

64

75

89

139

DBL 2возрасни+1дете 6-12

80

94

111

174

DBL 3возрасни

89

105

124

195

DBL NO BALKONY 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

44

56

72

119

DBL 1возрасен+1дете

58

68

80

124

DBL 1возрасен+2деца

66

78

91

141

DBL 2возрасни

66

78

91

141

DBL 2возрасни+1дете 6-12

83

97

114

177

DBL 3возрасни

93

109

128

198

DBL WITH BALKONY 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

48

59

75

123

DBL 1возрасен+1дете

62

72

84

128

DBL 1возрасен+2деца

71

82

96

146

DBL 2возрасни

71

82

96

146

DBL 2возрасни+1дете 6-12

88

103

120

182

DBL 3возрасни

99

115

134

204

JUNIOR SUITE

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

86

100

119

178

JS 1возрасен+1дете

86

100

119

178

JS 1возрасен+2деца

86

100

119

178

JS 1возрасен+3деца

107

125

148

222

JS 2возрасни

86

100

119

178

JS 2возрасни+1дете

86

100

119

178

JS 2возрасни+2деца

107

125

148

222

JS 3возрасни

120

140

166

249

JS 3возрасни+1дете

120

140

166

249

Периоди за откажување:

5 дена

5 дена

7 дена

01.12.2017

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Периоди за откажување за попустите за рана резервација:

20 дена

20 дена

20 дена

01.12.2017

Пенали за откажување за попусти за рана резервација:

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

Периоди за откажување за попустите за рана резервација:

7 дена

7 дена

7 дена

07.12.2017

Пенали за откажување за попусти за рана резервација или за непојавување

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Доплата за пакет за ручек

8,00 €

4,50

   

Вечера за Божиќ / 25.12

30,00 €

15,00

   

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, интернет во лобито и автобус до жичарата

http://www.hotelperunbansko.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе