Следете нé или притиснете Escape

Хотел PERUN LODGE

4

Попусти

Дневни попусти:

-          14=12; 7=6 за пристигнувања до 21.12, 13.01- 20.01 и пристигнувања после 20.02

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - ЦЕНОВНИК
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е познат по својата одлична локација и убава архитектура. Располага со ресторан, барови, бизнис центар, интернет, спа центар (базен, теретана, сауна, парна бања).

Локација: 400м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: кујнско катче, кабелска ТВ, телефон, мини бар, сеф, фен, бања

http://www.mpmhotels.bg/

Geolocation

PERUN LODGE 4*

29.12-04.01

05.01-12.01

23.12-28.12;

13.01-19.01;

04.02-04.03

20.01-03.02

01.12-22.12;

05.03-20.04

STUDIO 

Цените се дадени  во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

130

93

52

57

50

STD 1возрасен+1дете

114

82

62

70

58

STD 1возрасен+2деца

131

99

79

87

75

STD 2возрасни

130

93

71

80

66

STD 2возрасни+1дете

147

111

88

97

83

STD 3возрасни

175

126

95

108

89

JUNIOR SUITE 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

141

105

75

84

71

STD 1возрасен+1дете

124

92

66

74

62

STD 1возрасен+2деца

141

109

83

91

79

STD 2возрасни

141

105

75

84

71

STD 2возрасни+1дете

158

122

92

101

88

STD 3возрасни

191

142

102

114

95

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

141

105

75

84

71

APP 1возрасен+1дете

124

92

66

74

62

APP 1возрасен+2деца

139

107

81

89

77

APP 1возрасен+3деца

154

122

96

104

92

APP 2возрасни

141

105

75

84

71

APP 2возрасни+1дете

156

120

90

99

86

APP 2возрасни+2деца

176

139

109

119

105

APP 3возрасни

191

142

102

114

95

APP 3возрасни+1дете

206

157

117

129

110

APP 4возрасни

240

178

128

143

120

Периоди за откажување

21 дена

14 дена

7 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

4 ноќи

-

-

-

-

Доплати

Возрасен

Дете 5-12

     

Попуст за ноќевање со појадок, по лице, на ден

1,00 €

0,50

     

Доплата за паркинг

9,00 €

-

     

Вечера за Нова Година во главниот ресторан

71,00 €

36,00

     

Вечера за Нова Година во ресторан-градина

61,00 €

31,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 5-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес центар, интернет во јавните простории и автобус до првата станица

http://www.mpmhotels.bg/

 

SPO 08.01:

   

PERUN LODGE 4*

18.02-31.03

 

STUDIO / Полупансион

 

 

Еднокреветна соба

30

 

STD 1возрасен+1дете

47

 

STD 1возрасен+2деца

52

 

STD 2возрасни

69

 

STD 2возрасни+1дете

59

 

STD 3возрасни

76

 

ONE BEDROOM APARTMENT / Полупансин

 

 

Еднокреветна соба

32

 

APP 1возрсен+1дете

64

 

APP 1возрасен+2деца

56

 

APP 1возрасен+3деца

73

 

APP 2возрасни

90

 

APP 2возрасни+1дете

64

 

APP 2возрасни+2деца

81

 

APP 3возрасни

98

 

APP 3возрасни+1дете

86

 

APP 4возрасни

103

 

Периоди за откажување

7 дена

 

Пенали за откажување

Првата ноќ

 

Пенали за непојавување

2 ноќи

 

Миниум престој

3 ноќи

 

Допплати

Возрасен

Дете 5-12

Одземање од цената за ноќевање со појадок

1,00 €

0,50

Доплата за паркинг

9,00 €

-

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 5-12

   

* Во цената е вклучено користење на базен, сауна, парна бања, фитнес центар, интернет во јавните простории и автобус до првата станица

   

Дневни попусти

14=12; 7=6 за пристигнувања после 20.02

http://www.mpmhotels.bg/

   

Специјалната понуда не е ретроактивна и не се комбинира со други попусти

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе