Следете нé или притиснете Escape

Хотел PIRIN GOLF HOTEL & SPA

5

Попусти

Попуст за рана резервација кој не е валиден за престој до 18.12 и пристигнувања после 06.03:

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6 за престој до 25.12 и пристигнувања после 12.01

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен и луксузен хотел кој располага со 2 голф терени, голф академија, 7 базени, 2 маркети, фитнес центар, билијард, пинг-понг, 7 места за играње на децата, пекара, ски школа и ски остава, 3 ресторани, целосно опремен спа центар, паркинг

Локација: 12км од жичарата во Банско

Опис на собите: вкупно 71 соба, опремени со:телефон, интернет, ТВ, мини бар, сеф, бањарки и бања

http://www.piringolfhotel.com/

Geolocation

PIRIN GOLF HOTEL & SPA  5*

01.12-18.12;

06.03-31.03

19.12-27.12;

04.01-05.03

28.12-03.01

DBL STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

42

53

NO

DBL 1возрасен+1дете

65

78

NO

DBL 2возрасни

65

78

NO

DBL STANDARD 

88

100

181

Еднокреветна соба

59

72

136

DBL 1возрасен+1дете

88

100

181

DBL 2возрасни

88

100

181

DBL SUPERIOR 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

59

74

NO

DBL 1возрасен+1дете

76

91

NO

DBL 1возрасен+2деца / INTERCONNECTING ROOM

136

165

NO

DBL 1возрасен+3деца / INTERCONNECTING ROOM

153

182

NO

DBL 2возрасни

76

91

NO

DBL 2возрасни+1дете / INTERCONNECTING ROOM

115

137

NO

DBL 2возрасни+2деца / INTERCONNECTING ROOM

153

182

NO

DBL SUPERIOR 

99

114

204

Еднокреветна соба

71

86

158

DBL 1возрасен+1дете

99

114

204

DBL 1возрасен+2деца / INTERCONNECTING ROOM

170

200

363

DBL 1возрасен+3деца / INTERCONNECTING ROOM

198

228

408

DBL 2возрасни

99

114

204

DBL 2возрасни+1дете / INTERCONNECTING ROOM

149

171

306

DBL 2возрасни+2деца / INTERCONNECTING ROOM

198

228

408

JUNIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

JS 1возрасен+1дете

88

105

NO

JS 2возрасни

88

105

NO

JUNIOR SUITE 

111

128

227

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

JS 1возрасен+1дете

111

128

227

JS 2возрасни

111

128

227

SUPERIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

SS 1возрасен+1дете

91

108

NO

SS 2возрасни

91

108

NO

SUPERIOR SUITE 

114

131

233

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

SS 1возрасен+1дете

114

131

233

SS 2возрасни

114

131

233

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

01.12.2017

Пенали за откажување:

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Минимум престој

2 ноќи

3 ноќи

5 ноќи

Доплати

Возрасни

Деца 7-14

 

Вечера за Нова Година - Euro Kitchen

77,00 €

39,00

 

Вечера за Нова Година - Taste of Asia

77,00 €

39,00

 

Вечера за Нова Година - La foret

51,00 €

26,00

* Деца 0-6.99 - Бесплатно во La foret

Вечера за Нова Година - The Club house

77,00 €

39,00

 

Вечера за Нова Година - Octopus restaurant

51,00 €

26,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Деца 7-14

Во цената е вклучено: чај и кафе во собата, бесплатно користење на спа центарот (внатрешен и надворешен базен, сауна, инфрацрвена сауна, ледена фонтана, парна бања итн.), часови по голф во Пирин Голф Академијата, опрема, топки итн - потребна е однапред резервација, автобус до првата станица на ски лифтот во Банско,

** Можно сместување во сите типови на доба - 2 лица

1. Деца до 6,99 години се сместуваат бесплатно во собата со родителите (макс. 1 дете) и делат исти кревет

2. Бебешкото креветче е бесплатно - потребна е резервација однапред

3.Максимум 2 деца можат да се сместуват во интерконектинг соба (супериор) поврзана директно со собата на родителите

Оваа соба се наплаќа 50% од собата на родителите. Максималната возраст на децата е 14 години. Над 14 години се сметаат како возрасни лица и плаќаат целосна цена како родителите

Сите промени на имињата , периодот, или типот на собата е бесплатно за веќе потврдени резервации до 7 дена пред пристигнувањето

Во наредниот период, се наплаќа 6 еур за секоја промена

http://www.piringolfhotel.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе