Следете нé или притиснете Escape

Хотел PIRINA CLUB 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15% за резервации до 30.09

-         10% за резервации до 31.10

-         5% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-         7=6; 14=12 за пристигнувања во периодот 12.01-28.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со интернет, лифт, паркинг, сауна, фитнес центар, џакузи, сеф, ресторан

Локација: 500м од центарот на Банско, 700м од гондолата

Опис на собите: вкупно 30 соби, опремени со: кабелска ТВ, интернет, телефон, мини бар, бања, балкон

http://www.pirinabansko.com/eng/

Geolocation

PIRINA CLUB 3*

01.12-27.12

28.12-04.01

05.01-11.01

12.01-28.01

29.01-15.04

16.04-30.11

DOUBLE STANDARD

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

21

49

25

20

22

18

DBL 1возрасен+1дете

28

61

34

28

30

26

DBL 1возрасен+2деца

35

77

43

35

38

33

DBL 2возрасни

31

67

38

31

33

29

DBL 2возрасни+1дете  

38

84

47

38

41

36

DBL 3возрасни

42

91

51

42

45

38

Периоди за откажување

7 дена

 14 дена

7 дена

7 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-14

       

Доплата за полупансион

7,00 €

4,00

       

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

10,00

       

Вечера за Нова Година

45,00 €

15,00

       

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

       

Дете  6-14

* Во цената е вклучено користење на фитнес центар, сауна, пинг-понг, интернет и автобус до жичарата

http://www.pirinabansko.com/eng/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе