Следете нé или притиснете Escape

Хотел REGNUM HOTEL & SPA

5

Попусти

Дневни попусти:

-          7=6; 12=10 за резервации направени после 22.11 и престој до 26.12 и пристигнувања после 03.01

 

25% попуст за престој во периодите: 11-15.02.2018; 19-22.02.2018; 25.02-01.03.2018

Специјалната понуда е валидна за сите соби, и не се комбинира со други попусти / Минимум престој 1 ноќ

 

Бесплатна вечера за македонскиот и српскиот пазар!

 

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел кој се состои од 5 згради и е реновиран во 2010 година. Располага со големи студиа и апартмани, ресторан со панорамски поглед, бар, базн, спа центар (базен, теретана, сауна, парна бања), конференциска сала, детско катче, пинг-понг, пикадо. Одличен за семеен одмор.

Локација: 400м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 130 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, телефон, мини бар, сеф, фен, бања, балкон во дел од собите

http://regnum.bg/?s=index&lang=en

Geolocation

 

REGNUM HOTEL & SPA 5*

27.12-02.01

23.12-26.12;

03.01-09.01;

19.01-03.02

10.01-18.01;

04.02-28.02

01.12-22.12;

01.03-14.04

EXECUTIVE SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

176

121

96

80

APP 1возрасен+1дете

176

121

96

80

APP 1возрасен+2деца

176

121

96

80

APP 1возрасен+3деца

176

121

96

80

APP 2возрасни

196

161

128

106

APP 2возрасни+1дете

196

161

128

106

APP 2возрасни+2деца

196

161

128

106

APP 3возрасни

251

206

165

137

EXECUTIVE SUITE WITH MOUNTAIN VIEW 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

181

125

100

84

APP 1возрасен+1дете

181

125

100

84

APP 1возрасен+2деца

181

125

100

84

APP 1возрасен+3деца

181

125

100

84

APP 2возрасни

202

167

133

112

APP 2возрасни+1дете

202

167

133

112

APP 2возрасни+2деца

202

167

133

112

APP 3возрасни

256

212

170

142

EXECUTIVE DELUXE SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

186

129

104

88

APP 1возрасен+1дете

186

129

104

88

APP 1возрасен+2деца

186

129

104

88

APP 1возрасен+3деца

186

129

104

88

APP 2возрасни

207

172

139

118

APP 2возрасни+1дете

207

172

139

118

APP 2возрасни+2деца

207

172

139

118

APP 3возрасни

262

217

176

148

EXECUTIVE DELUXE SUITE WITH MOUNTAIN VIEW

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

192

134

108

92

APP 1возрасен+1дете

192

134

108

92

APP 1возрасен+2деца

192

134

108

92

APP 1возрасен+3деца

192

134

108

92

APP 2возрасни

213

178

144

123

APP 2возрасни+1дете

213

178

144

123

APP 2возрасни+2деца

213

178

144

123

APP 3возрасни

268

223

181

153

GRAND SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

357

272

206

178

APP 1возрасен+2деца

357

272

206

178

APP 1возрасен+3деца

357

272

206

178

APP 1возрасен+4деца

357

272

206

178

APP 1возрасен+5деца

357

272

206

178

APP 2возрасни

357

272

206

178

APP 2возрасни+1дете

357

272

206

178

APP 2возрасни+2деца

357

272

206

178

APP 2возрасни+3деца

357

272

206

178

APP 2возрасни+4деца

357

272

206

178

APP 3возрасни

357

272

206

178

APP 3возрасни+1дете

357

272

206

178

APP 3возрасни+2деца

357

272

206

178

APP 3возрасни+3деца

357

272

206

178

APP 4возрасни

357

272

206

178

APP 4возрасни+1дете

357

272

206

178

APP 4возрасни+2деца

357

272

206

178

APP 5возрасни

412

317

243

208

GRAND SUITE WITH MOUNTAIN VIEW 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

363

278

212

184

APP 1возрасен+2деца

363

278

212

184

APP 1возрасен+3деца

363

278

212

184

APP 1возрасен+4деца

363

278

212

184

APP 1возрасен+5деца

363

278

212

184

APP 2возрасни

363

278

212

184

APP 2возрасни+1дете

363

278

212

184

APP 2возрасни+2деца

363

278

212

184

APP 2возрасни+3деца

363

278

212

184

APP 2возрасни+4деца

363

278

212

184

APP 3возрасни

363

278

212

184

APP 3возрасни+1дете

363

278

212

184

APP 3возрасни+2деца

363

278

212

184

APP 3возрасни+3деца

363

278

212

184

APP 4возрасни

363

278

212

184

APP 4возрасни+1дете

363

278

212

184

APP 4возрасни+2деца

363

278

212

184

APP 5возрасни

418

323

249

214

GRAND SUPERIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

368

283

218

189

APP 1возрасен+2деца

368

283

218

189

APP 1возрасен+3деца

368

283

218

189

APP 1возрасен+4деца

368

283

218

189

APP 1возрасен+5деца

368

283

218

189

APP 1возрасен+6деца

368

283

218

189

APP 1возрасен+7деца

368

283

218

189

APP 2возрасни

368

283

218

189

APP 2возрасни+1дете

368

283

218

189

APP 2возрасни+2деца

368

283

218

189

APP 2возрасни+3деца

368

283

218

189

APP 2возрасни+4деца

368

283

218

189

APP 2возрасни+5деца

368

283

218

189

APP 2возрасни+6деца

368

283

218

189

APP 3возрасни

368

283

218

189

APP 3возрасни+1дете

368

283

218

189

APP 3возрасни+2деца

368

283

218

189

APP 3возрасни+3деца

368

283

218

189

APP 3возрасни+4деца

368

283

218

189

APP 3возрасни+5деца

368

283

218

189

APP 4возрасни

368

283

218

189

APP 4возрасни+1дете

368

283

218

189

APP 4возрасни+2деца

368

283

218

189

APP 4возрасни+3деца

368

283

218

189

APP 4возрасни+4деца

368

283

218

189

APP 5возрасни

423

328

255

220

APP 5возрасни+1дете

423

328

255

220

APP 5возрасни+2деца

423

328

255

220

APP 5возрасни+3деца

423

328

255

220

APP 6возрасни

478

373

292

250

GRAND SUPERIOR SUITE WITH MOUNTAIN VIEW 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

374

289

224

195

APP 1возрасен+2деца

374

289

224

195

APP 1возрасен+3деца

374

289

224

195

APP 1возрасен+4деца

374

289

224

195

APP 1возрасен+5деца

374

289

224

195

APP 1возрасен+6деца

374

289

224

195

APP 1возрасен+7деца

374

289

224

195

APP 2возрасни

374

289

224

195

APP 2возрасни+1дете

374

289

224

195

APP 2возрасни+2деца

374

289

224

195

APP 2возрасни+3деца

374

289

224

195

APP 2возрасни+4деца

374

289

224

195

APP 2возрасни+5деца

374

289

224

195

APP 2возрасни+6деца

374

289

224

195

APP 3возрасни

374

289

224

195

APP 3возрасни+1дете

374

289

224

195

APP 3возрасни+2деца

374

289

224

195

APP 3возрасни+3деца

374

289

224

195

APP 3возрасни+4деца

374

289

224

195

APP 3возрасни+5деца

374

289

224

195

APP 4возрасни

374

289

224

195

APP 4возрасни+1дете

374

289

224

195

APP 4возрасни+2деца

374

289

224

195

APP 4возрасни+3деца

374

289

224

195

APP 4возрасни+4деца

374

289

224

195

APP 5возрасни

429

334

261

225

APP 5возрасни+1дете

429

334

261

225

APP 5возрасни+2деца

429

334

261

225

APP 5возрасни+3деца

429

334

261

225

APP 6возрасни

484

379

298

255

KING SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

559

391

324

290

APP 1возрасен+2деца

559

391

324

290

APP 1возрасен+3деца

559

391

324

290

APP 2возрасни

559

391

324

290

APP 2возрасни+1дете

559

391

324

290

APP 2возрасни+2деца

559

391

324

290

APP 3возрасни

559

391

324

290

APP 3возрасни+1дете

559

391

324

290

APP 4возрасни

559

391

324

290

Минимум престој

5 ноќи

3 ноќи

-

-

Периоди за откажување:

26 дена

14 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100% од резервираниот престој

3 ноќи

2 ноќи

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 6-10

Дете 10-17

 

Вечера за Божиќ / 25.12

40,00 €

10,00

20,00

 

Вечера за Нова Година во BOSFOR hall

100,00 €

25,00

50,00

 

Вечера за Нова Година во ресторан REGNUM второ ниво

70,00 €

17,00

35,00

 

Доплати:

Возрасен

Дете 6-10

   

Доплата за полупансион

16,00 €

9,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете  0-10

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, хамам, фитнес центар, автобус до првата станица, интернет, детско катче и анимации, надворешен обезбеден паркинг (во зависност од слободни места)

* Сите промени - име, дата, тип на исхрана, се сметаат како нова резервација и значат откажување на предходната

http://regnum.bg/?s=index&lang=en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе