Следете нé или притиснете Escape

Хотел ROYAL PARK & SPA HOTEL

4

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 28.12-02.01:

-          10 % за резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD
Geolocation

ROYAL PARK & SPA HOTEL 4*

01.12-20.12;

14.01-25.01;

11.02-10.03

21.12-27.12;

03.01-13.01;

26.01-10.02

28.12-02.01

DBL STANDART / Ноќевање со појадок

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

42

50

101

DBL 1возрасен+1дете

43

50

91

DBL 1возрасен+2деца

50

59

107

DBL 2возрасни

50

59

107

DBL 2возрасни+1дете

55

64

112

DBL 3возрасни

68

80

145

DBL FAMILY / Ноќевање со појадок

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

55

64

121

DBL 1возрасен+1дете

55

64

121

DBL 1возрасен+2деца

55

64

121

DBL 1возрасен+3деца

59

68

125

DBL 2возрасни

55

64

121

DBL 2возрасни+1дете

59

68

125

DBL 2возрасни+2деца

64

73

130

DBL 3возрасни

74

86

163

Периоди за откажување:

5 дена

7 дена

21 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 

Доплата за полупансион +

8,00 €

8,00

 

Доплата за Се Вклучено

15,00 €

15,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

40,00 €

20,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, зона за релаксирање, фитнес центар, интернет, паркинг и автобус до првата станица и до центарот

http://www.royalpark-bg.com/en/pages/za-hotela/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе