Следете нé или притиснете Escape

Хотел ROYAL TOWERS 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         15% за резервации до 30.09

-         10% за резервации до 15.11

Дневни попусти валидни за резервации направени после 16.11

-         7=6; 12=10; 17=14 за престој до 22.12 и пристигнувања после 10.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Комфортен хотел кој се наоѓа во близина на реката Глазне и на неколку чекори од гондолата. Поседува спа центар сп џакузи, теретана, сауна, базен, интернет, ноќен клуб, детско игралиште, базен за деца. Одличен за релаксиран одмор

Локација: 50м од гондолата, во близина на Кемпински, 1000м до центарот на Банско. Се состои од 12 петкатни згради со лифт

Опис на собите: вкупно 72 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, мал фрижидер, телефон, интернет, бања, балкон

http://www.banskotowers.com/

Geolocation

ROYAL TOWERS 3*

26.12-03.01

04.01-28.02

01.12-25.12;

01.03-20.04

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

82

44

36

APP 1возрасен+1дете

103

55

44

APP 1возрасен+2деца

104

56

46

APP 1возрасен+3деца

105

57

47

APP 2возрасни

103

55

44

APP 2возрасни+1дете

104

56

46

APP 2возрасни+2деца

105

57

47

APP 3возрасни

125

72

58

APP 3возрасни+1дете

127

73

59

APP 4возрасни

148

89

72

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

90

50

41

APP 1возрасен+1дете

113

63

51

APP 1возрасен+2деца

115

65

54

APP 1возрасен+3деца

117

67

56

APP 2возрасни

113

63

51

APP 2возрасни+1дете

115

65

54

APP 2возрасни+2деца

117

67

56

APP 3возрасни

141

83

68

APP 3возрасни+1дете

144

86

71

APP 4возрасни

170

104

86

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

114

64

54

APP 1возрасен+1дете

143

80

67

APP 1возрасен+2деца

147

84

72

APP 1возрасен+3деца

152

89

76

APP 2возрасни

143

80

67

APP 2возрасни+1дете

147

84

72

APP 2возрасни+2деца

152

89

76

APP 3возрасни

181

105

89

APP 3возрасни+1дете

186

109

93

APP 4возрасни

220

130

111

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

120

91

80

APP 1возрасен+2деца

120

91

80

APP 1возрасен+3деца

120

91

80

APP 1возрасен+4деца

121

92

81

APP 1возрасен+5деца

122

93

82

APP 2возрасни

120

91

80

APP 2возрасни+1дете

120

91

80

APP 2возрасни+2деца

120

91

80

APP 2возрасни+3деца

121

92

81

APP 2возрасни+4деца

122

93

82

APP 3возрасни

120

91

80

APP 3возрасни+1дете

120

91

80

APP 3возрасни+2деца

121

92

81

APP 3возрасни+3деца

122

93

82

APP 4возрасни

120

91

80

APP 4возрасни+1дете

121

92

81

APP 4возрасни+2деца

122

93

82

APP 5возрасни

143

108

93

APP 5возрасни+1дете

144

109

95

APP 6возрасни

165

125

107

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

137

97

86

APP 1возрасен+2деца

137

97

86

APP 1возрасен+3деца

137

97

86

APP 1возрасен+4деца

139

99

88

APP 1возрасен+5деца

141

101

90

APP 2возрасни

137

97

86

APP 2возрасни+1дете

137

97

86

APP 2возрасни+2деца

137

97

86

APP 2возрасни+3деца

139

99

88

APP 2возрасни+4деца

141

101

90

APP 3возрасни

137

97

86

APP 3возрасни+1дете

137

97

86

APP 3возрасни+2деца

139

99

88

APP 3возрасни+3деца

141

101

90

APP 4возрасни

137

97

86

APP 4возрасни+1дете

139

99

88

APP 4возрасни+2деца

141

101

90

APP 5возрасни

165

117

103

APP 5возрасни+1дете

168

120

105

APP 6возрасни

194

138

120

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

200

155

148

APP 1возрасен+2деца

200

155

148

APP 1возрасен+3деца

200

155

148

APP 1возрасен+4деца

204

160

153

APP 1возрасен+5деца

209

164

157

APP 2возрасни

200

155

148

APP 2возрасни+1дете

200

155

148

APP 2возрасни+2деца

200

155

148

APP 2возрасни+3деца

204

160

153

APP 2возрасни+4деца

209

164

157

APP 3возрасни

200

155

148

APP 3возрасни+1дете

200

155

148

APP 3возрасни+2деца

204

160

153

APP 3возрасни+3деца

209

164

157

APP 4возрасни

200

155

148

APP 4возрасни+1дете

204

160

153

APP 4возрасни+2деца

209

164

157

APP 5возрасни

238

180

170

APP 5возрасни+1дете

243

185

174

APP 6возрасни

277

205

192

Периоди за откажување:

14 дена

10 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Минимум престој:

3 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

 

Вечера за Божиќ / 25.12

48,00 €

20,00

 

Вечера за Нова Година

60,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на базен, сауна, фитнес центар, џакузи, парна бања, интернет и паркинг

*Официјалната категорија на хотелот е 2*

http://www.banskotowers.com/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе