Следете нé или притиснете Escape

Хотел ROYAL TOWERS HOME CARE 3*

3

Попусти

Попуст за рана резервација:

-         20% за резервации до 30.09

-         15% за резервации до 31.10

Дневни попусти валидни за резервации направени после 16.11

-         5=4; 14=12 за престој во периодите: 01.12-18.12; 12.01-01.02; 12.03-15.04

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со 2 ресторани, ноќен клуб, спа центар, фитнес центар, внатрешен и надворешен базен, паркинг, игралиште

Локација: 100м од гондолата, 1000м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 320 апартмани, опремени со: дневна соба, сат ТВ, кујнско катче, мал фрижидер, спална соба, бања, балкон

http://www.banskotowers.com/

Geolocation

ROYAL TOWERS HOME CARE 3*

01.12-18.12;

12.03-15.04

19.12-25.12;

09.01-22.01;

06.02-11.03

02.01-08.01;

23.01-05.02

26.12-01.01

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

51

63

65

86

STD 1возрасен+1дете

51

63

65

86

STD 1возрасен+2деца

51

63

65

86

STD 1возрасен+3деца

51

63

65

86

STD 2возрасни

51

63

65

86

STD 2возрасни+1дете

51

63

65

86

STD 2возрасни+2деца

51

63

65

86

STD 3возрасни

51

63

65

86

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цните се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

62

70

72

93

APP 1возрасен+1дете

62

70

72

93

APP 1возрасен+2деца

62

70

72

93

APP 1возрасен+3деца

62

70

72

93

APP 2возрасни

62

70

72

93

APP 2возрасни+1дете

62

70

72

93

APP 2возрасни+2деца

62

70

72

93

APP 3возрасни

62

70

72

93

APP 3возрасни+1дете

62

70

72

93

APP 4возрасни

62

70

72

93

Периоди за откажување

2 дена

5 дена

5 дена

21 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

5 ноќи

Доплати

Возрасен

Дете 4-12

   

Доплата за појадок

6,00 €

4,50

   

Доплата за полупансион

12,00 €

8,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

10,00

* Задолжително

Вечера за Божиќ / 07.01

20,00 €

10,00

* Не задолжително

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

* Задолжително

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на базен, сауна, фитнес сала, џакузи, парна бања и паркинг

* Официјалната категорија на хотелот е 2*

http://www.banskotowers.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе