Следете нé или притиснете Escape

Хотел SAINT GEORGE PALACE

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10% попуст за резервации направени до 29.12.2017 кои важат за престој во периодот 11.01-20.01.2018 и 28.01-.03.02.2018

-          15% попуст за резервации направени до 29.12.2017 кои важат за престој во периодот 24.02-02.04.2018

Специјалната понуда не е ретроактивна и не се комбинира со други специјални понуди

 

Дневни попусти:

-          7=6; 11=9 за престој до 28.12; престој во периодот 02.01-18.01 и пристигнувања после 18.02

Дневни попусти за македонскиот пазар:

-          6=5 за престој до 28.12; престој во периодот 02.01-18.01 и пристигнувања после 18.02

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Модерен хотел одличен за зимски одмор. Располага со спа центар, парна бања, сауна, џакузи, теретана, внатрешен базен, интернет, барови, ресторан

Локација: 800м од гондолата, 3км од центарот на Банско

Опис на собите: кујнско катче со  трпезарија, сат ТВ, интернет, бања

http://www.saintgeorgepalace.com/

Geolocation

SAINT GEORGE PALACE 4*

15.12-21.12;

06.03-09.04

22.12-28.12;

02.01-18.01;

18.02-05.03

19.01-17.02

29.12-01.01

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

49

63

71

107

APP 1возрасен+1дете

49

63

71

107

APP 2возрасни

49

63

71

107

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

64

75

86

133

APP 1возрасен+1дете

64

75

86

133

APP 1возрасен+2деца

64

75

86

133

APP 1возрасен+3деца

64

75

86

133

APP 2возрасни

64

75

86

133

APP 2возрасни+1дете

64

75

86

133

APP 2возрасни+2деца

64

75

86

133

APP 3возрасни

64

75

86

133

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

80

90

123

160

APP 1возрасен+1дете

80

90

123

160

APP 1возрасен+2деца

80

90

123

160

APP 1возрасен+3деца

80

90

123

160

APP 1возрасен+4деца

80

90

123

160

APP 1возрасен+5деца

80

90

123

160

APP 2возрасни

80

90

123

160

APP 2возрасни+1дете

80

90

123

160

APP 2возрасни+2деца

80

90

123

160

APP 2возрасни+3деца

80

90

123

160

APP 2возрасни+4деца

80

90

123

160

APP 3возрасни

80

90

123

160

APP 3возрасни+1дете

80

90

123

160

APP 3возрасни+2деца

80

90

123

160

APP 3возрасни+3деца

80

90

123

160

APP 4возрасни

80

90

123

160

APP 4возрасни+1дете

80

90

123

160

APP 4возрасни+2деца

80

90

123

160

APP 5возрасни

80

90

123

160

THREE BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

113

145

158

197

APP 1возрасен+1дете

113

145

158

197

APP 1возрасен+2деца

113

145

158

197

APP 1возрасен+3деца

113

145

158

197

APP 1возрасен+4деца

113

145

158

197

APP 1возрасен+5деца

113

145

158

197

APP 1возрасен+6деца

113

145

158

197

APP 1возрасен+7деца

113

145

158

197

APP 2возрасни

113

145

158

197

APP 2возрасни+1дете

113

145

158

197

APP 2возрасни+2деца

113

145

158

197

APP 2возрасни+3деца

113

145

158

197

APP 2возрасни+4деца

113

145

158

197

APP 2возрасни+5деца

113

145

158

197

APP 2возрасни+6деца

113

145

158

197

APP 3возрасни

113

145

158

197

APP 3возрасни+1дете

113

145

158

197

APP 3возрасни+2деца

113

145

158

197

APP 3возрасни+3деца

113

145

158

197

APP 3возрасни+4деца

113

145

158

197

APP 3возрасни+5деца

113

145

158

197

APP 4возрасни

113

145

158

197

APP 4возрасни+1дете

113

145

158

197

APP 4возрасни+2деца

113

145

158

197

APP 4возрасни+3деца

113

145

158

197

APP 4возрасни+4деца

113

145

158

197

APP 5возрасни

113

145

158

197

APP 5возрасни+1дете

113

145

158

197

APP 5возрасни+2деца

113

145

158

197

APP 5возрасни+3деца

113

145

158

197

APP 6возрасни

113

145

158

197

APP 6возрасни+1дете

113

145

158

197

APP 6возрасни+2деца

113

145

158

197

APP 7возрасни

113

145

158

197

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

14 дена

21 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

50% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

50% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Попусти за рана резервација - Периоди за откажување:

14 дена

14 дена

20 дена

-

Попусти за рана резервација - Пенали за откажување и непојавување:

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

-

Минимум престој:

-

-

-

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Доплата за појадок

5,50 €

3,50

   

Доплата за полупансион

13,50 €

7,50

   

Вечера за Божиќ / 24.12

20,00 €

10,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12

38,00 €

19,00

   

Вечера за Нова Година

80,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, парна бања, сауна, џакузи, интернет, паркинг и автобус до жичарата

http://www.saintgeorgepalace.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе