Следете нé или притиснете Escape

Хотел SAINT GEORGE SKI & SPA

4

Попусти

10% попуст за престој во периодот 11.03-13.04.2018.

Специјалната понуда не се комбинира со други попусти и не е валидна за Велигден!

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен модерен хотел кој располага со ресторан, бар, базен, фризерница, салон за убавина, спа центар, паркинг, детско катче, парна бања, џакузи, сауна

Локација: 2км од ски лифтот, 3км од центарот на Банско

Опис на собите: сат ТВ, телефон, мини бар, интернет, фен, бања, балкон

http://www.stgeorgespabansko.com/

Geolocation

SAINT GEORGE SKI & SPA 4*

01.12-20.12;

06.03-30.04

21.12-27.12;

11.01-03.02;

12.02-05.03

03.01-10.01;

04.02-11.02

28.12-02.01

DBL I-st FLOOR 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

32

38

48

80

DBL 1возрасен+1дете

39

47

58

97

DBL 2возрасни

46

55

68

114

DBL STANDART

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

34

40

49

81

DBL 1возрасен+1дете

41

48

60

99

DBL 2возрасни

48

57

71

116

STUDIO I-st FLOOR 

Цените се дадени  во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

35

41

53

85

STD 1возрасен+1дете

43

50

64

104

STD 1возрасен+2деца

50

59

75

122

STD 2возрасни

50

59

75

122

STD 2возрасни+1дете

63

74

94

152

STUDIO 

Цените се дадени  во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

37

43

54

87

STD 1возрасен+1дете

45

52

66

106

STD 1возрасен+2деца

52

62

78

124

STD 2возрасни

52

62

78

124

STD 2возрасни+1дете

66

77

97

155

ONE BEDROOM APARTMENT I-st FLOOR

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

55

68

82

130

APP 1возрасен+2деца

68

86

103

162

APP 1возрасен+3деца

78

95

112

172

APP 2возрасни

55

68

82

130

APP 2возрасни+1дете

68

86

103

162

APP 2возрасни+2деца

78

95

112

172

APP 3возрасни

74

92

111

175

APP 3возрасни+1дете

88

109

131

208

APP 4возрасни

93

116

140

221

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

57

73

87

133

APP 1возрасен+2деца

71

91

108

167

APP 1возрасен+3деца

80

100

117

176

APP 2возрасни

57

73

87

133

APP 2возрасни+1дете

71

91

108

167

APP 2возрасни+2деца

80

100

117

176

APP 3возрасни

77

98

117

180

APP 3возрасни+1дете

91

117

139

213

APP 4возрасни

97

124

147

227

TWO BEDROOMS APARTMENT I-st FLOOR 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

91

108

143

211

APP 1возрасен+2деца

91

108

143

211

APP 1возрасен+3деца

91

108

143

211

APP 1возрасен+4деца

103

122

160

237

APP 1возрасен+5деца

112

131

169

246

APP 2возрасни

91

108

143

211

APP 2возрасни+1дете

91

108

143

211

APP 2возрасни+2деца

91

108

143

211

APP 2возрасни+3деца

103

122

160

237

APP 2возрасни+4деца

112

131

169

246

APP 3возрасни

91

108

143

211

APP 3возрасни+1дете

91

108

143

211

APP 3возрасни+2деца

103

122

160

237

APP 3возрасни+3деца

112

131

169

246

APP 4возрасни

91

108

143

211

APP 4возрасни+1дете

103

122

160

237

APP 4возрасни+2деца

112

131

169

246

APP 5возрасни

107

127

167

248

APP 5возрасни+1дете

119

141

185

274

APP 6возрасни

123

146

192

285

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

103

114

148

222

APP 1возрасен+2деца

103

114

148

222

APP 1возрасен+3деца

103

114

148

222

APP 1возрасен+4деца

115

128

167

250

APP 1возрасен+5деца

125

137

176

259

APP 2возрасни

103

114

148

222

APP 2возрасни+1дете

103

114

148

222

APP 2возрасни+2деца

103

114

148

222

APP 2возрасни+3деца

115

128

167

250

APP 2возрасни+4деца

125

137

176

259

APP 3возрасни

103

114

148

222

APP 3возрасни+1дете

103

114

148

222

APP 3возрасни+2деца

115

128

167

250

APP 3возрасни+3деца

125

137

176

259

APP 4возрасни

103

114

148

222

APP 4возрасни+1дете

115

128

167

250

APP 4возрасни+2деца

125

137

176

259

APP 5возрасни

121

134

174

261

APP 5возрасни+1дете

133

148

193

289

APP 6возрасни

139

154

200

300

Периоди за откажување

5 дена

7 дена

10 дена

05.12.2017

Пенали за откажување

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

3 ноќи

100% од резервираниот престој

Минимум престој

-

-

-

5 ноќи

Доплати

Возрасен

Дете 2-12

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на базен, сауна, арома сауна, џакузи, парна бања, детски клуб, интернет и автобус до првата станица

http://www.stgeorgespabansko.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе