Следете нé или притиснете Escape

Хотел SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA

4

Попусти

Попусти за рана резервација за минимум престој од 6 ноќи:

-          15% за резервации до 15.11 за престој до 27.12 и пристигнувања после 13.01

-          10% за резервации до 15.11 и престој во периодот 28.12-12.01

Дневни попусти:

-          14=12; 10=9; 7=6 за престој во периодите: 01.12-27.12 и 13.01-31.03

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

15% попуст за престој во периодот 06.03-31.03.2018

Специјалната понуда не е ретроактивна и се комбинира со дневните попусти

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Луксузен хотел кој располага со парна бања, сауна, фитнес центар, базен, паркинг, интернет, ресторан, таверна, бар, спа центар, конференциска сала, детско катче

Локација: 800м од гондолата, 1500м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 120 соби, опремени со: ТВ, телефон, фрижидер, сеф, бања, балкон во дел од собите

http://www.saintivanrilski.com/

Geolocation

SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA 4*

28.12-02.01

03.01-12.01;

27.01-16.02

01.12-27.12;

13.01-26.01;

17.02-31.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

88

60

55

DBL 1возрасен+1дете

109

66

57

DBL 1возрасен+2деца

113

70

60

DBL 2возрасни

130

75

64

DBL 2возрасни+1дете

133

79

67

DBL 3возрасни

178

100

87

DBL STANDART 

Цените се дадени  во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

98

71

64

DBL 1возрасен+1дете

125

82

72

DBL 1возрасен+2деца

135

91

81

DBL 2возрасни

150

96

82

DBL 2возрасни+1дете

160

105

91

DBL 3возрасни

206

129

113

SAINT IVAN RILSKI APARTMENTS 4*

28.12-02.01

03.01-12.01;

27.01-16.02

01.12-27.12;

13.01-26.01;

17.02-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

130

75

62

STD 1возрасен+1дете

130

75

62

STD 1возрасен+2деца

133

79

65

STD 2возрасни

130

75

62

STD 2возрасни+1дете

133

79

65

STD 3возрасни

147

92

79

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

150

96

82

STD 1возрасен+1дете

150

96

82

STD 1возрасен+2деца

160

105

91

STD 2возрасни

150

96

82

STD 2возрасни+1дете

160

105

91

STD 3возрасни

178

123

109

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

144

88

75

APP 1возрасен+1дете

144

88

75

APP 1возрасен+2деца

147

91

79

APP 1возрасен+3деца

150

95

82

APP 2возрасни

144

88

75

APP 2возрасни+1дете

147

91

79

APP 2возрасни+2деца

150

95

82

APP 3возрасни

161

105

92

APP 3возрасни+1дете

164

108

96

APP 4возрасни

178

122

109

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени  во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

164

108

96

APP 1возрасен+1дете

164

108

96

APP 1возрасен+2деца

173

117

105

APP 1возрасен+3деца

182

127

114

APP 2возрасни

164

108

96

APP 2возрасни+1дете

173

117

105

APP 2возрасни+2деца

182

127

114

APP 3возрасни

192

136

123

APP 3возрасни+1дете

201

145

132

APP 4возрасни

219

163

150

Периоди за откажување:

14 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 

Доплата за паркинг место, на ден

5,00 €

-

 

Вечера за Божиќ / 25.12

34,00 €

17,00

 

Вечера за Нова Година

74,00 €

37,00

 

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, ледена соба и автобус до првата станица

* Во случај на промена на соба од апартман во хотелскиот дел на лице место - се плаќа 35 EUR

http://www.saintivanrilski.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе