Следете нé или притиснете Escape

Хотел SEVEN SEASONS HOTEL & SPA

Попусти

 

Попусти за рана резервација:

-         20% за резервации до 30.09

-         15% за резервации до 31.10

-         10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-         7=6 за престој во периодите: 22.12-28.12; 01.01-06.01; 19.01-07.02; 02.03-04.03; 29.12-31.12

-         7=6; 10=8; 14=11 за престој во периодите: 10.12-21.12; 07.01-18.01; 08.02-01.03; 05.03-04.05

Попустите за рана резервација и днвните попусти  се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е лоциран на патот меѓу Банско и Бања. Располага со спа зона со сауна со минерална вода и масажи, паркинг, внатрешен базен со минерална вода.

Локација: 1.5км од Бања, 4км од гондолата, 12км од терените за голф

Опис на собите: вкупно 45 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, бања, балкон во дел од собите, кујнско катче во дел од собите

http://sevenseasons.bg

Geolocation

SEVEN SEASONS HOTEL & SPA

10.12-21.12;

07.01-18.01;

08.02-01.03;

05.03-04.04

22.12-28.12;

01.01-06.01;

19.01-07.02;

02.03-04.03

29.12-31.12

DBL MANSARD 

Цените се дадени во евра, за наем на соба, на ден

Еднокреветна соба

27

36

64

STD 1возрасен+1дете

27

36

64

STD 1возрасен+2деца

27

36

64

STD 2возрасни

27

36

64

STD 2возрасни+1дете

27

36

64

STD 3возрасни

38

50

88

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

25

34

68

STD 1возрасен+1дете

25

34

68

STD 1возрасен+2деца

35

46

68

STD 1возрасен+3деца

88

114

171

STD 2возрасни

35

46

68

STD 2возрасни+1дете

35

46

68

STD 2возрасни+12H

88

114

171

STD 3возрасни

49

63

94

STUDIO FAMILY 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

50

66

97

STD 1возрасен+1дете

50

66

97

STD 1возрасен+2деца

50

66

97

STD 1возрасен+3деца

50

66

97

STD 1возрасен+4деца

59

77

113

STD 1возрасен+5деца

67

88

129

STD 2возрасни

50

66

97

STD 2возрасни+1дете

50

66

97

STD 2возрасни+2деца

50

66

97

STD 2возрасни+3деца

59

77

113

STD 2возрасни+4деца

67

88

129

STD 3возрасни

50

66

97

STD 3возрасни+1дете

50

66

97

STD 3возрасни+2деца

59

77

113

STD 3возрасни+3деца

67

88

129

STD 4возрасни

63

83

121

STD 4возрасни+1дете

63

83

121

STD 4возрасни+2деца

71

94

137

STD 5возрасни

75

99

145

STD 5возрасни+1дете

75

99

145

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

42

56

80

APP 1возрасен+1дете

42

56

80

APP 1возрасен+2деца

42

56

80

APP 1возрасен+3деца

53

70

100

APP 2возрасни

42

56

80

APP 2возрасни+1дете

42

56

80

APP 2возрасни+2деца

53

70

100

ONE BEDROOM APARTMENT FAMILY

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

63

88

125

APP 1возрасен+1дете

63

88

125

APP 1возрасен+2деца

63

88

125

APP 1возрасен+3деца

63

88

125

APP 1возрасен+4деца

63

88

125

APP 1возрасен+5деца

71

99

141

APP 2возрасни

63

88

125

APP 2возрасни+1дете

63

88

125

APP 2возрасни+2деца

63

88

125

APP 2возрасни+3деца

63

88

125

APP 2возрасни+4деца

71

99

141

APP 2возрасни+5деца

78

110

157

APP 3возрасни

63

88

125

APP 3возрасни+1дете

63

88

125

APP 3возрасни+2деца

63

88

125

APP 3возрасни+3деца

71

99

141

APP 3возрасни+4деца

78

110

157

APP 3возрасни+5деца

86

121

172

APP 4возрасни

63

88

125

APP 4возрасни+1дете

63

88

125

APP 4возрасни+2деца

71

99

141

APP 4возрасни+3деца

78

110

157

APP 4возрасни+4деца

86

121

172

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

68

91

137

APP 1возрасен+1дете

68

91

137

APP 1возрасен+2деца

68

91

137

APP 1возрасен+3деца

68

91

137

APP 1возрасен+4деца

68

91

137

APP 1возрасен+5деца

77

103

154

APP 2возрасни

68

91

137

APP 2возрасни+1дете

68

91

137

APP 2возрасни+2деца

68

91

137

APP 2возрасни+3деца

68

91

137

APP 2возрасни+4деца

77

103

154

APP 2возрасни+5деца

86

114

171

APP 3возрасни

68

91

137

APP 3возрасни+1дете

68

91

137

APP 3возрасни+2деца

68

91

137

APP 3возрасни+3деца

77

103

154

APP 3возрасни+4деца

86

114

171

APP 4возрасни

68

91

137

APP 4возрасни+1дете

68

91

137

APP 4возрасни+2деца

77

103

154

APP 4возрасни+3деца

86

114

171

Периоди за откажување:

2 дена

7 дена

21 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

2 ноќи

100% од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

50% од резервираниот престој

50% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Минимум престој:

2 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 

Доплата за превоз до жичарата, во еден правец

2,50 €

-

 

Доплата за појадок

4,00 €

3,00

 

Доплата за полупансион

7,00 €

5,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

13,00

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, интернет и паркинг

* Задолжително доплата за полупансион за 3 ноќевања заедно со Новогодишната вечера

http://sevenseasons.bg

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе