Следете нé или притиснете Escape

Хотел SUNRISE 4*

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој во периодите: 22-12-28.12 и 02.01-04.03

-          5=4; 7=5; 14=10 за престој во периодите: 01.12-21.12 и 05.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел со традиционална архитектура. Располага со спа центар (затворен базен, теретана, сауна, масажи), интернет, детско игралиште. Прекрасно место за зимски одмор

Локација: 450м од гондолата, 900м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 57 апартманите, опремени со: ТВ, телефон, интернет со доплата, софа, кујнско катче, фрижидер, фен, бања

http://hotelsunrisebansko.com/

Geolocation

SUNRISE 4*

29.12-01.01

02.01-09.01;

26.01-11.02

22.12-28.12;

10.01-25.01;

12.02-04.03

01.12-21.12;

05.03-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

84

51

40

38

STD 1возрасен+1дете

94

57

45

43

STD 1возрасен+2деца

121

73

58

55

STD 2возрасни

105

64

50

48

STD 2возрасни+1дете

131

80

63

60

STD 3возрасни

142

86

68

65

STUDIO GOLD PROGRAM 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

100

66

55

53

STD 1возрасен+1дете

113

74

62

60

STD 1возрасен+2деца

144

94

79

76

STD 2возрасни

125

82

68

66

STD 2возрасни+1дете

157

103

86

83

STD 3возрасни

169

111

92

89

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

89

57

44

40

APP 1возрасен+1дете

101

64

49

45

APP 1возрасен+2деца

128

81

63

58

APP 1возрасен+3деца

128

81

63

58

APP 2возрасни

112

71

55

50

APP 2возрасни+1дете

140

88

68

63

APP 2возрасни+2деца

140

88

68

63

APP 3возрасни

151

95

74

68

APP 3возрасни+1дете

184

117

90

83

APP 4возрасни

190

120

93

85

ONE BEDROOM APART GOLD PROGRAM 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

106

71

60

57

APP 1возрасен+1дете

119

80

68

64

APP 1возрасен+2деца

152

102

87

81

APP 1возрасен+3деца

152

102

87

81

APP 2возрасни

132

89

75

71

APP 2возрасни+1дете

165

111

94

88

APP 2возрасни+2деца

165

111

94

88

APP 3возрасни

179

120

102

95

APP 3возрасни+1дете

218

147

124

117

APP 4возрасни

225

151

128

120

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

168

102

80

77

APP 1возрасен+1дете

178

109

85

81

APP 1возрасен+2деца

178

109

85

81

APP 1возрасен+3деца

178

109

85

81

APP 1возрасен+4деца

205

124

98

93

APP 1возрасен+5деца

205

124

98

93

APP 2возрасни

189

115

90

86

APP 2возрасни+1дете

189

115

90

86

APP 2возрасни+2деца

189

115

90

86

APP 2возрасни+3деца

215

131

103

98

APP 2возрасни+4деца

215

131

103

98

APP 3возрасни

199

121

95

91

APP 3возрасни+1дете

199

121

95

91

APP 3возрасни+2деца

225

137

108

103

APP 3возрасни+3деца

225

137

108

103

APP 4возрасни

210

128

100

96

APP 4возрасни+1дете

236

144

113

108

APP 4возрасни+2деца

236

144

113

108

APP 5возрасни

246

150

118

113

APP 5возрасни+1дете

273

166

130

124

APP 6возрасни

283

172

135

129

TWO BEDROOMS APART GOLD PROGRAM 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

182

131

109

106

APP 1возрасен+1дете

194

140

116

112

APP 1возрасен+2деца

194

140

116

112

APP 1возрасен+3деца

194

140

116

112

APP 1возрасен+4деца

222

160

133

129

APP 1возрасен+5деца

222

160

133

129

APP 2возрасни

205

148

123

119

APP 2возрасни+1дете

205

148

123

119

APP 2возрасни+2деца

205

148

123

119

APP 2возрасни+3деца

234

168

140

136

APP 2возрасни+4деца

234

168

140

136

APP 3возрасни

217

156

130

126

APP 3возрасни+1дете

217

156

130

126

APP 3возрасни+2деца

245

176

147

142

APP 3возрасни+3деца

245

176

147

142

APP 4возрасни

228

164

137

132

APP 4возрасни+1дете

257

185

154

149

APP 4возрасни+2деца

257

185

154

149

APP 5возрасни

268

193

161

155

APP 5возрасни+1дете

296

213

178

172

APP 6возрасни

308

222

185

179

MEZONET

Цените се дадени во евра, по мезонет, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

210

128

100

96

APP 1возрасен+1дете

220

134

105

101

APP 1возрасен+2деца

220

134

105

101

APP 1возрасен+3деца

220

134

105

101

APP 1возрасен+4деца

220

134

105

101

APP 1возрасен+5деца

246

150

118

113

APP 1возрасен+6деца

246

150

118

113

APP 2возрасни

231

140

110

105

APP 2возрасни+1дете

231

140

110

105

APP 2возрасни+2деца

231

140

110

105

APP 2возрасни+3деца

231

140

110

105

APP 2возрасни+4деца

257

156

123

117

APP 2возрасни+4деца

257

156

123

117

APP 3возрасни

241

147

115

110

APP 3возрасни+1дете

241

147

115

110

APP 3возрасни+2деца

241

147

115

110

APP 3возрасни+3деца

267

163

128

122

APP 3возрасни+4деца

267

163

128

122

APP 4возрасни

252

153

120

115

APP 4возрасни+1дете

252

153

120

115

APP 4возрасни+2деца

278

169

133

127

APP 4возрасни+3деца

278

169

133

127

APP 5возрасни

262

160

125

120

APP 5возрасни+1дете

288

176

138

132

APP 5возрасни+2деца

288

176

138

132

APP 6возрасни

299

182

143

136

APP 6возрасни+1дете

325

198

155

148

APP 7возрасни

336

204

161

153

Периоди за откажување

25 дена

7 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување

100% од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

3 ноќи

-

-

-

Доплати

Возрасен

Дете 6-13*

   

Доплата за полупансион

9,00 €

4,50

   

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

10,00

   

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 6-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, фитнес центар, парна бања, детска соба, интернет и автобус до жичарата

* Дете 0-5.99 години немаат вечера за Божиќ/Нова Година и седиште во ресторанот, во случај по желба на родителите мораат да платат дополнително 5/10 EUR

GOLD PROGRAM вклучува:

1. Бесплатен мини бар и овошје во собите /дневно се полнат/

     

2. Бесплатен сеф

       

3. Бесплатно користење на џакузи за 7 или повеќе ноќи /важи само за гостите постари од 18г./

 

4. Соба со поглед кон планината

       

5. Користење на автобус до жичарата секој ден во време од 8:00 до 17:00

   

6. Бесплатен подземен паркинг

       

7. 15% попуст на користење на производите во ресторанот, лоби барот и спа услугите

 

8. Бесплатно служење појадок во собата (на барање)

       

9. Шише вино во собата на денот на пристигнување

       

http://hotelsunrisebansko.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе