Следете нé или притиснете Escape

Хотел TERRA COMPLEX

4

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидни за престој во периодот 29.12-02.01:

-          15% за резервации до 05.11

-          10% за резервации до 05.12

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања после 08.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Комплексот се состои од четири модерни згради. Хотелот располага со: ресторан, бар, интернет, луксузен спа центар (фитнес сала, џакузи, сауна, внатрешен базен). Идеален избор за зимски одмор

Локација: во Разлог, 15км од годолата, 13км од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 133 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, фен, кујнско катче во апартманите

http://liato.terracomplex.com/

Geolocation

TERRA COMPLEX 4*

01.12-21.12;

05.03-31.03

22.12-28.12;

03.01-13.01

29.12-02.01

14.01-04.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

27

32

45

30

DBL 1возрасен+1дете

29

34

48

32

DBL 2возрасни

39

46

64

43

DBL DELUXE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

34

40

56

35

DBL 1возрасен+1дете

36

43

60

38

DBL 2возрасни

48

57

80

50

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

30

40

54

34

APP 1возрасен+1дете

32

43

58

36

APP 1возрасен+2деца

43

57

78

48

APP 1возрасен+3деца

43

57

78

48

APP 2возрасни

43

57

78

48

APP 2возрасни+1дете

43

57

78

48

APP 2возрасни+2деца

43

57

78

48

APP 3возрасни

54

71

97

60

ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

38

49

67

43

APP 1возрасен+1дете

41

53

72

46

APP 1возрасен+2деца

55

71

96

62

APP 1возрасен+3деца

55

71

96

62

APP 2возрасни

55

71

96

62

APP 2возрасни+1дете

55

71

96

62

APP 2возрасни+2деца

55

71

96

62

APP 3возрасни

68

88

120

77

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

82

103

141

91

APP 1возрасен+2деца

82

103

141

91

APP 1возрасен+3деца

82

103

141

91

APP 1возрасен+4деца

82

103

141

91

APP 2возрасни

82

103

141

91

APP 2возрасни+1дете

82

103

141

91

APP 2возрасни+2деца

82

103

141

91

APP 2возрасни+3деца

82

103

141

91

APP 3возрасни

82

103

141

91

APP 3возрасни+1дете

82

103

141

91

APP 3возрасни+2деца

82

103

141

91

APP 4возрасни

82

103

141

91

APP 4возрасни+1дете

82

103

141

91

APP 4возрасни+2деца

82

103

141

91

APP 5возрасни

92

115

159

103

TWO BEDROOMS APARTMENT DELUXE 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

103

128

176

112

APP 1возрасен+2деца

103

128

176

112

APP 1возрасен+3деца

103

128

176

112

APP 1возрасен+4деца

103

128

176

112

APP 2возрасни

103

128

176

112

APP 2возрасни+1дете

103

128

176

112

APP 2возрасни+2деца

103

128

176

112

APP 2возрасни+3деца

103

128

176

112

APP 3возрасни

103

128

176

112

APP 3возрасни+1дете

103

128

176

112

APP 3возрасни+2деца

103

128

176

112

APP 4возрасни

103

128

176

112

APP 4возрасни+1дете

103

128

176

112

APP 4возрасни+2деца

103

128

176

112

APP 5возрасни

115

144

198

126

THREE BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

121

154

203

137

APP 1возрасен+2деца

121

154

203

137

APP 1возрасен+3деца

121

154

203

137

APP 1возрасен+4деца

121

154

203

137

APP 1возрасен+5деца

121

154

203

137

APP 1возрасен+6деца

121

154

203

137

APP 2возрасни

121

154

203

137

APP 2возрасни+1дете

121

154

203

137

APP 2возрасни+2деца

121

154

203

137

APP 2возрасни+3деца

121

154

203

137

APP 2возрасни+4деца

121

154

203

137

APP 2возрасни+4деца

121

154

203

137

APP 3возрасни

121

154

203

137

APP 3возрасни+1дете

121

154

203

137

APP 3возрасни+2деца

121

154

203

137

APP 3возрасни+3деца

121

154

203

137

APP 3возрасни+4деца

121

154

203

137

APP 4возрасни

121

154

203

137

APP 4возрасни+1дете

121

154

203

137

APP 4возрасни+2деца

121

154

203

137

APP 4возрасни+3деца

121

154

203

137

APP 5возрасни

121

154

203

137

APP 5возрасни+1дете

121

154

203

137

APP 5возрасни+2деца

121

154

203

137

APP 6возрасни

121

154

203

137

APP 6возрасни+1дете

121

154

203

137

APP 6возрасни+2деца

121

154

203

137

APP 7возрасни

131

167

220

148

THREE BEDROOMS APARTMENT DELUXE

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

150

185

258

162

APP 1возрасен+2деца

150

185

258

162

APP 1возрасен+3деца

150

185

258

162

APP 1возрасен+4деца

150

185

258

162

APP 1возрасен+5деца

150

185

258

162

APP 1возрасен+6деца

150

185

258

162

APP 2возрасни

150

185

258

162

APP 2возрасни+1дете

150

185

258

162

APP 2возрасни+2деца

150

185

258

162

APP 2возрасни+3деца

150

185

258

162

APP 2возрасни+4деца

150

185

258

162

APP 2возрасни+4деца

150

185

258

162

APP 3возрасни

150

185

258

162

APP 3возрасни+1дете

150

185

258

162

APP 3возрасни+2деца

150

185

258

162

APP 3возрасни+3деца

150

185

258

162

APP 3возрасни+4деца

150

185

258

162

APP 4возрасни

150

185

258

162

APP 4возрасни+1дете

150

185

258

162

APP 4возрасни+2деца

150

185

258

162

APP 4возрасни+3деца

150

185

258

162

APP 5возрасни

150

185

258

162

APP 5возрасни+1дете

150

185

258

162

APP 5возрасни+2деца

150

185

258

162

APP 6возрасни

150

185

258

162

APP 6возрасни+1дете

150

185

258

162

APP 6возрасни+2деца

150

185

258

162

APP 7возрасни

163

200

279

175

Периоди за откажување:

5 дена

7 дена

21 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

5 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

   

Доплата за полупансион

8,50 €

5,50

   

Вечера за Божиќ / 25.12

16,00 €

8,00

   

Вечера за Нова Година во хотелот

128,00 €

64,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, детско катче, паркинг, интернет и автобус до првата станица

* DELUXE собите се лоцирани во главната зграда

http://liato.terracomplex.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе