Следете нé или притиснете Escape

Хотел VIEN FAMILY HOTEL 3*

3

Попусти

Попусти за рана резервација кои не се валидниза престој во периодот 23.12-07.01:

-         10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-         7=6; 10=9; 14=12 за пристигнувања после 08.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мало, семејно хотелче кое располага со сауна, паркинг и мал ресторан

Локација: 400м од жичарата, 100м од центарот на Банско

Опис на собите: вкупно 10 соби, опремени со: кабелска ТВ, интернет, фрижидер, бања

http://vien.bansko.org/

 

VIEN FAMILY HOTEL 3*

10.12-26.12;

11.03-30.04

08.01-10.03

27.12-07.01

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

15

25

50

DBL 1возрасен+1дете

21

22

39

DBL 1возрасен+2деца

27

30

52

DBL 2возрасни

27

30

52

DBL 2возрасни+1дете  

34

37

66

DBL 3возрасни

38

41

73

Периоди за откажување

1 дена

3 дена

5 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од резервираниот престој

 

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

 

Доплата за полупансион

11,00 €

6,00

 

Доплата за трансфер до првата станица

1,10 €

1,10

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете  4-14

http://vien.bansko.org/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе