Следете нé или притиснете Escape

Хотел VIHREN PALACE

4

Попусти

10% попуст за престој во периодот 01.03-31.03.2018 за целосно платени аранжмани најдоцна до 10.02.2018

Попустот не е ретроактивен и се комбинира со дневните попусти

 

Дневни попусти:

-          14=12; 11=9; 10=8; 7=5 за пристигнувања во периодот: 02.01-01.04

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се состои од петкатни згради. Располага со: ресторан, бар, ноќен клуб, интернет, спа центар, базен, сауна, хамам, џакузи, квалитетна услуга. Идеален за конфортен одмор.

Локација: 700м од центарот на Банско, 80м од гондолата

Опис на собите: вкупно 145 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, радио, телефон, интернет, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.vihrenpalace.com/en

Geolocation

VIHREN PALACE 4*

28.12-01.01

01.12-27.12;

10.03-15.04

02.01-09.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

75

48

60

STD 1возрасен+1дете

81

51

64

STD 1возрасен+2деца

81

51

64

STD 2возрасни

108

68

86

STD 2возрасни+1дете

108

68

86

STD 3возрасни

140

89

114

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

91

63

74

STD 1возрасен+1дете

98

68

81

STD 1возрасен+2деца

98

68

81

STD 2возрасни

131

91

108

STD 2возрасни+1дете

131

91

108

STD 3возрасни

174

123

148

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

90

60

73

APP 1возрасен+2деца

90

60

73

APP 2возрасни

120

80

97

APP 2возрасни+1дете

120

80

97

APP 3возрасни

161

100

125

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

107

77

90

APP 1возрасен+2деца

107

77

90

APP 2возрасни

143

103

120

APP 2возрасни+1дете

143

103

120

APP 3возрасни

195

135

160

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

165

115

135

APP 1возрасен+2деца

165

115

135

APP 1возрасен+3деца

165

115

135

APP 1возрасен+4деца

165

115

135

APP 2возрасни

165

115

135

APP 2возрасни+1дете

165

115

135

APP 2возрасни+2деца

165

115

135

APP 2возрасни+3деца

165

115

135

APP 3возрасни

165

115

135

APP 3возрасни+1дете

165

115

135

APP 3возрасни+2деца

165

115

135

APP 4возрасни

188

131

154

APP 4возрасни+1дете

188

131

154

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

200

155

175

APP 1возрасен+2деца

200

155

175

APP 1возрасен+3деца

200

155

175

APP 1возрасен+4деца

200

155

175

APP 2возрасни

200

155

175

APP 2возрасни+1дете

200

155

175

APP 2возрасни+2деца

200

155

175

APP 2возрасни+3деца

200

155

175

APP 3возрасни

200

155

175

APP 3возрасни+1дете

200

155

175

APP 3возрасни+2деца

200

155

175

APP 4возрасни

229

177

200

APP 4возрасни+1дете

229

177

200

Периоди за откажување:

28 дена

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 6-12

 

Доплата за бебешко креветче

4,00 €

-

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, парна бања, фитнес центар, сауна, детско катче и интернет во јавните простории

http://www.vihrenpalace.com/en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе