Следете нé или притиснете Escape

Хотел ZARA

4

Попусти

10% попуст за престој во периодот 09.01-20.01.2018

Специјалната понуда не е ретроактивна и не се комбинира со другите попусти

 

Дневни попусти валидни за резервации направени после 01.12:

-          7=6; 14=12 за престој до 28.12 и пристигнувања после 03.01

Дневни попусти валидни за македонскиот пазар направени после 01.12:

-          6=5 за престој до 28.12 и пристигнувања после 03.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со внатрешен и надворешен базен, велнес центар, сауна, фитнес сала, интернет, ресторан, бар, салон за убавина, соба за игри, остава за ски опрема, детско игралиште,

Локација: 900м од ски лифтот, 800м од центарот на Банско

Опис на собите: кабелска ТВ, фрижиер, сеф, бањ, балкон

http://zarabansko.com/bg/

Geolocation

ZARA 4*

01.12-21.12;

27.12-28.12;

05.03-15.04

22.12-26.12

29.12-02.01

03.01-10.01;

26.01-11.02

11.01-25.01;

12.02-04.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

46

53

95

58

51

DBL 1возрасен+1дете

48

56

119

62

54

DBL 2возрасни

57

66

119

73

64

DBL LUX 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

49

58

100

64

58

DBL 1возрасен+1дете

52

62

125

68

62

DBL 1возрасен+2деца

68

80

157

88

80

DBL 2возрасни

62

73

125

80

73

DBL 2возрасни+1дете

77

91

157

100

91

DBL 2возрасни+2деца

92

109

188

120

109

DBL 3возрасни

83

98

169

108

98

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

68

80

137

87

82

APP 1возрасен+2деца

86

100

171

108

103

APP 1возрасен+3деца

103

120

205

130

123

APP 2возрасни

68

80

137

87

82

APP 2возрасни+1дете

86

100

171

108

103

APP 2возрасни+2деца

103

120

205

130

123

APP 3возрасни

92

108

185

117

111

APP 3возрасни+1дете

109

128

219

139

131

APP 4возрасни

116

136

233

147

140

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

28 дена

14 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

3 ноќи

5 ноќи

 

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

     

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

10,00

     

Вечера за Нова Година

55,00 €

27,50

     

Доплата за паркинг

5,00 €

-

     

Доплата за бебешко креветче

2,50 €

-

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на базен, џакузи, сауна, фитнес центар, парна бања, зона за релаксирање, интернет и автобус до жичарата

http://zarabansko.com/bg/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе