Следете нé или притиснете Escape

PIRIN PLACE 3*

3

Попусти

Попуст за рана резервација:

  • 10% попуст за резервации направени до 31.12.2017 кои важат за престој во Studio и Two Bedroom Apartments
  • 15% попуст за резервации направени до 31.12.2017 кои важат за престој во One Bedroom Apartment

Попустот не е ретроактивен и се комбинира со дневните попусти

 

Дневни попусти

  • 5=4; 14=12 за престој до 18.12 и пристигнувања после 12.03

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

PIRIN PLACE 3*

01.12-18.12; 12.03-15.04

19.12-25.12; 09.01-22.01; 06.02-11.03

26.12-01.01

02.01-08.01; 23.01-05.02

STUDIO Наем на соба

42

50

70

51

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

42

50

70

51

STD 1возрасен+1дете

42

50

70

51

STD 1возрасен+2деца

42

50

70

51

STD 2возрасни

42

50

70

51

STD 2возрасни+1дете

42

50

70

51

STD 3возрасни

42

50

70

51

ONE BEDROOM APARTMENT Наем на соба

53

61

82

62

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

53

61

82

62

APP 1возрасен+1дете

53

61

82

62

APP 1возрасен+2деца

53

61

82

62

APP 1возрасен+3деца

53

61

82

62

APP 2возрасни

53

61

82

62

APP 2возрасни+1дете

53

61

82

62

APP 2возрасни+2деца

53

61

82

62

APP 3возрасни

53

61

82

62

APP 3возрасни+1дете

53

61

82

62

APP 4возрасни

53

61

82

62

TWO BEDROOMS APARTMENT Наем на соба

70

82

107

83

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

70

82

107

83

APP 1возрасен+1дете

70

82

107

83

APP 1возрасен+2деца

70

82

107

83

APP 1возрасен+3деца

70

82

107

83

APP 1возрасен+4деца

70

82

107

83

APP 1возрасен+5деца

70

82

107

83

APP 2возрасни

70

82

107

83

APP 2возрасни+1дете

70

82

107

83

APP 2возрасни+2деца

70

82

107

83

APP 2возрасни+3деца

70

82

107

83

APP 2возрасни+4деца

70

82

107

83

APP 3возрасни

70

82

107

83

APP 3возрасни+1дете

70

82

107

83

APP 3возрасни+2деца

70

82

107

83

APP 3возрасни+3деца

70

82

107

83

APP 4возрасни

70

82

107

83

APP 4возрасни+1дете

70

82

107

83

APP 4возрасни+2деца

70

82

107

83

APP 5возрасни

70

82

107

83

APP 5возрасни+1дете

70

82

107

83

APP 6возрасни

70

82

107

83

Периоди за откажување

2 дена

5 дена

21 дена

5 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој

3 ноќи

3 ноќи

5 ноќи

3 ноќи

Доплати

Возрасни

Деца 4-14

   

Вечера за Нова Година / во Folklore ресторан во Банско

75,00 €

37,50

   

Доплата за појадок

4,50 €

4,50

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Деца 4-14

http://www.booking.com/hotel/bg/pirin-place.bg.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе