Следете нé или притиснете Escape

BOROVETS HILLS 5*

5

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          5% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6 за престој во периодот: 08.01-08.02

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен и луксузен хотел кој располага со базен, парна бања, фитнес центар, ресторан,

Локација: 100м од ски терените во Боровец

Опис на собите: вкупно 65 соби, опремени со: минибар, сеф, кабелска ТВ, телефон, интернет, бања

http://www.borovetshills-bg.com/index.php

BOROVETS HILLS 5*

21.12-28.12;

05.01-11.01;

09.02-17.02

15.12-21.12;

12.01-08.02;

18.02-31.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

86

63

DBL 1возрасен+1дете

79

66

DBL 1возрасен+2деца

99

83

DBL 2возрасни

99

83

DBL 2возрасни+1дете

118

99

DBL 3возрасни

133

112

STUDIO

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

116

94

STD 1возрасен+1дете

93

75

STD 1возрасен+2деца

116

94

STD 2возрасни

116

94

STD 2возрасни+1дете

140

113

STD 3возрасни

157

127

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

128

108

APP 1возрасен+1дете

128

108

APP 1возрасен+2деца

140

118

APP 1возрасен+3деца

166

140

APP 2возрасни

128

108

APP 2возрасни+1дете

160

134

APP 2возрасни+2деца

179

151

APP 3возрасни

179

151

TWO BEDROOMs APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

175

152

APP 1возрасен+1дете

175

152

APP 1возрасен+2деца

175

152

APP 1возрасен+3деца

175

152

APP 1возрасен+4деца

192

168

APP 1возрасен+5деца

210

183

APP 2возрасни

175

152

APP 2возрасни+1дете

175

152

APP 2возрасни+2деца

175

168

APP 2возрасни+3деца

192

168

APP 2возрасни+4деца

210

183

APP 3возрасни

175

152

APP 3возрасни+1дете

175

152

APP 3возрасни+2деца

192

168

APP 3возрасни+3деца

210

183

APP 4возрасни

175

152

APP 4возрасни+1дете

192

168

APP 4возрасни+2деца

210

183

APP 5возрасни

205

179

Периоди за откажување

3 дена

3 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување

100% од резервираниот престој

100% од резервираниот престој

Минимум престој

-

-

Доплати

Возрасни

Деца 4-12

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Деца 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, џакузи, фитнес центар, сауна, парна бања, интернет, паркинг

* За Новогодишниот период валидни се специјални Новогодишни пакети

http://www.borovetshills-bg.com/index.php

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе