Следете нé или притиснете Escape

Хотел APART HOTEL ROYAL PLAZA

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10% за резервации до 01.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Локација: 50м од гондолата

Опис на апартманите: удобни апартмани опремени со: тераса, кабелска ТВ, греење, кујна, трпезариска маса, фрижидер, бања

http://www.rentapartments.bg/

Geolocation

APART HOTEL ROYAL PLAZA 3*

26.12-08.01

01.12-25.12;

01.02-03.03

09.01-31.01

04.03-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

93

59

50

47

STD 1возрасен+1дете

93

59

50

47

STD 1возрасен+2деца

106

72

63

59

STD 1возрасен+3деца

119

84

75

72

STD 2возрасни

93

59

50

47

STD 2возрасни+1дете

106

72

63

59

STD 2возрасни+2деца

119

84

75

72

STD 3возрасни

106

72

63

59

STD 3возрасни+1дете

119

84

75

72

STD 4возрасни

119

84

75

72

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

113

75

63

56

APP 1возрасен+1дете

113

75

63

56

APP 1возрасен+2деца

125

88

75

68

APP 1возрасен+3деца

138

100

88

81

APP 2возрасни

113

75

63

56

APP 2возрасни+1дете

125

88

75

68

APP 2возрасни+2деца

138

100

88

81

APP 3возрасни

125

88

75

68

APP 3возрасни+1дете

138

100

88

81

APP 4возрасни

138

100

88

81

TWO BEDROOMS APP со 1 бања

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

137

100

88

75

APP 1возрасен+1дете

137

100

88

75

APP 1возрасен+2деца

137

100

88

75

APP 1возрасен+3деца

137

100

88

75

APP 1возрасен+4деца

149

113

100

88

APP 1возрасен+5деца

162

125

113

100

APP 2возрасни

137

100

88

75

APP 2возрасни+1дете

137

100

88

75

APP 2возрасни+2деца

137

100

88

75

APP 2возрасни+3деца

149

113

100

88

APP 2возрасни+4деца

162

125

113

100

APP 3возрасни

137

100

88

75

APP 3возрасни+1дете

137

100

88

75

APP 3возрасни+2деца

149

113

100

88

APP 3возрасни+3деца

162

125

113

100

APP 4возрасни

137

100

88

75

APP 4возрасни+1дете

149

113

100

88

APP 4возрасни+2деца

162

125

113

100

APP 5возрасни

149

113

100

88

APP 5возрасни+1дете

162

125

113

100

APP 6возрасни

160

123

111

98

TWO BEDROOMS APP со 2 бањи 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

168

124

112

100

APP 1возрасен+1дете

168

124

112

100

APP 1возрасен+2деца

168

124

112

100

APP 1возрасен+3деца

168

124

112

100

APP 1возрасен+4деца

180

137

124

113

APP 1возрасен+5деца

193

149

137

125

APP 2возрасни

168

124

112

100

APP 2возрасни+1дете

168

124

112

100

APP 2возрасни+2деца

168

124

112

100

APP 2возрасни+3деца

180

137

124

113

APP 2возрасни+4деца

193

149

137

125

APP 3возрасни

168

124

112

100

APP 3возрасни+1дете

168

124

112

100

APP 3возрасни+2деца

180

137

124

113

APP 3возрасни+3деца

193

149

137

125

APP 4возрасни

168

124

112

100

APP 4возрасни+1дете

180

137

124

113

APP 4возрасни+2деца

193

149

137

125

APP 5возрасни

180

137

124

113

APP 5возрасни+1дете

193

149

137

125

APP 6возрасни

190

147

135

123

MEZONET 

Цените се дадени во евра, за наем на мезонет, на ден

Еднокреветна соба

149

113

95

88

APP 1возрасен+1дете

149

113

95

88

APP 1возрасен+2деца

149

113

95

88

APP 1возрасен+3деца

149

113

95

88

APP 1возрасен+4деца

162

125

107

100

APP 1возрасен+5деца

174

138

120

113

APP 2возрасни

149

113

95

88

APP 2возрасни+1дете

149

113

95

88

APP 2возрасни+2деца

149

113

95

88

APP 2возрасни+3деца

162

125

107

100

APP 2возрасни+4деца

174

138

120

113

APP 3возрасни

149

113

95

88

APP 3возрасни+1дете

149

113

95

88

APP 3возрасни+2деца

162

125

107

100

APP 3возрасни+3деца

174

138

120

113

APP 4возрасни

149

113

95

88

APP 4возрасни+1дете

162

125

107

100

APP 4возрасни+2деца

174

138

120

113

APP 5возрасни

162

125

107

100

APP 5возрасни+1дете

174

138

120

113

APP 6возрасни

172

136

117

111

Периоди за откажување:

 14 дена

5 дена

3 дена

1 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 3-13

   

Доплата за појадок во SAMOKOV

5,50 €

3,50

   

Доплата за полупансион во SAMOKOV

17,00 €

9,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,50 €

1,50

   

Дете 3-13

http://www.rentapartments.bg/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе