Следете нé или притиснете Escape

Хотел APARTHOTEL BOROVETS GARDENS

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10 % за резервации до 31.10

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој во периодите: 01.12-25.12; 04.01-15.01 и пристигнувања после 05.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Апартманскиот комплекс располага со интернет, паркинг, бар, сауна, остава за ски опрема

Локација: во стариот центар на Боровец, на 650м од гондолата.

Опис на собите: апартманите се опремени со: целосно опремена кујна, балкон, трпезариска маса, ТВ

http://flora-hotel.net/en/borovets-gardens.php

Geolocation

APARTHOTEL BOROVETS GARDENS 3*

26.12-03.01

16.01-04.03

18.12-25.12;

04.01-15.01;

05.03-11.03

01.12-17.12;

12.03-31.03

STUDIO

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

63

36

33

29

STD 1возрасен+1дете

74

44

40

34

STD 2возрасни

74

44

40

34

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

86

56

51

46

APP 1возрасен+2деца

86

56

51

46

APP 1возрасен+3деца

90

59

54

48

APP 2возрасни

86

56

51

46

APP 2возрасни+1дете

86

56

51

46

APP 2возрасни+2деца

90

59

54

48

APP 3возрасни

107

70

64

57

APP 3возрасни+1дете

107

70

64

57

APP 4возрасни

128

84

77

68

TWO BEDROOMS APP 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

108

74

70

59

APP 1возрасен+2деца

108

74

70

59

APP 1возрасен+3деца

108

74

70

59

APP 1возрасен+4деца

108

74

70

59

APP 1возрасен+5деца

111

76

71

61

APP 2возрасни

108

74

70

59

APP 2возрасни+1дете

108

74

70

59

APP 2возрасни+2деца

108

74

70

59

APP 2возрасни+3деца

108

74

70

59

APP 2возрасни+4деца

111

76

71

61

APP 3возрасни

108

74

70

59

APP 3возрасни+1дете

108

74

70

59

APP 3возрасни+2деца

108

74

70

59

APP 3возрасни+3деца

111

76

71

61

APP 4возрасни

108

74

70

59

APP 4возрасни+1дете

108

74

70

59

APP 4возрасни+2деца

111

76

71

61

APP 5возрасни

122

83

78

67

APP 5возрасни+1дете

122

83

78

67

APP 6возрасни

135

93

87

74

Периоди за откажување:

28 дена

7 дена

5 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

   

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен

http://flora-hotel.net/en/borovets-gardens.php

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе