Следете нé или притиснете Escape

Хотел BOR

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10 % за резервации до 31.10

 

Дневни попусти:

-          7=6; 11=9 за пристигнувања во периодите: 08.01-31.01; 21.02-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Бор е еден од првите хотели во Боровец. Реновиран е во 2016 година. Располага со интернет во јавните простории, ресторан, бар,

Локација: во стариот центар на ресортот, на само 600м од ски лифтот и на 600м од новиот центар

Опис на собите: вкупно 51 соби, опремени со: 2 легла, кабловска ТВ, мини фрижидер, бања

http://hotelbor-borovets.com/en.html

Geolocation

BOR 3*

29.12-02.01

24.12-28.12;

03.01-07.01;

01.02-20.02

01.12-23.12;

08.01-31.01;

21.02-31.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

75

36

32

DBL 1возрасен+1дете

60

40

35

DBL 1возрасен+2деца

71

48

41

DBL 2возрасни

75

50

43

DBL 2возрасни+1дете

87

58

50

DBL 3возрасни

105

70

61

Периоди за откажување:

21 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

Втората ноќ

100% од резервираниот престој

Втората ноќ

Минимум престој:

3 дена

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 5-12

 

Доплата за полупансион

7,00 €

4,50

 

Вечера за Божиќ / 25.12

20,00 €

10,00

 

Вечера за Нова Година

42,00 €

21,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 5-12

* Во цената е вклучено користење на интернет и паркинг

http://hotelbor-borovets.com/en.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе