Следете нé или притиснете Escape

Хотел BREZA - MOURA

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти за резервации направени после 01.12:

-          7=6 за пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Breza

Хотелот располага со ресторан, бар, финска сауна

Локација: 100м од ски лифтот, во саиот центар на Боровец

Опис на собите: вкупно 29 соби, опремени со: телефон, ТВ, минибар, бања, балкон во дел од собите

http://borovetz-resort.com/hotel-breza-en.html

 

Mura

Хотелот располага со ресторан, бар, интернет клуб, 2 конференциски сали, детско катче

Локација: 100м од ски лифтот, во самиот центар на Боровец

Опис на хотелот: вкупно 66 соби, опремени со: телефон, ТВ, минибар, бања, балкон во дел од собите

 http://www.borovetz-resort.com/en/hotel-moura/

Geolocation

BREZA 3*

01.12-22.12;

06.01-31.03

23.12-05.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

41

55

DBL 1возрасен+1дете

52

76

DBL 1возрасен+2деца

59

87

DBL 2возрасни

59

87

DBL 2возрасни+1дете

74

108

DBL 3возрасни

82

119

MOURA 3*

01.12-22.12;

06.01-31.03

23.12-05.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

41

55

DBL 1возрасен+1дете

52

76

DBL 1возрасен+2деца

59

87

DBL 2возрасни

59

87

DBL 2возрасни+1дете

74

108

DBL 3возрасни

82

119

DBL WITH BALKONY 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

42

57

DBL 1возрасен+1дете

54

80

DBL 1возрасен+2деца

62

91

DBL 1возрасен+3деца

77

114

DBL 2возрасни

62

91

DBL 2возрасни+1дете

77

114

DBL 2возрасни+2деца

92

137

DBL 3возрасни

85

125

DBL 3возрасни+1дете

100

148

DBL 4возрасни

108

160

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

Доплата за полнпансион

9,00 €

5,00

Вечера за Божиќ / 25.12

40,00 €

20,00

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 4-14

http://borovetz-resort.com/hotel-breza-en.html

http://www.borovetz-resort.com/en/hotel-moura/

 

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе