Следете нé или притиснете Escape

Хотел ELA

3

Попусти

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања во периодот 06.01-20.01

-          10% за 7 ноќи престој за пристигнувања само во сабота /не е валиден за престој од повеќе или помалце ноќевања/

Попустите не се комбинираат!

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот се наоѓа во центарот на Банско. Едноставен хотел опремен со ресторан, бар, интернет, просторија за релаксирање, теретана, солидна услуга.

Локација: 50м од ски лифтот, 100м од центарот на Боровец

Опис на собите: вкупноо 72 соби, опремени со: телефон, сат ТВ, мини бар, бања, балкон во дел од собите

http://www.hotelela.com/en

Geolocation

ELA 3*

01.12-22.12

23.12-05.01

06.01-23.02

24.02-31.03

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

40

57

41

32

DBL 1возрасен+1дете

48

63

53

41

DBL 1возрасен+2деца

64

84

71

55

DBL 2возрасни

64

84

71

55

DBL 2возрасни+1дете

80

105

88

68

DBL 3возрасни

88

116

97

75

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

48

65

49

40

DBL 1возрасен+1дете

60

75

65

53

DBL 1возрасен+2деца

80

100

87

71

DBL 2возрасни

80

100

87

71

DBL 2возрасни+1дете

100

125

108

88

DBL 3возрасни

110

138

119

97

Периоди за откажување:

7 дена

7 дена

7 дена

7 дена

 

 

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за откажување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Вечера за Божиќ / 25.12

31,00 €

15,50

   

Вечера за Нова Година

55,00 €

27,50

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на фитнес центар, детско катче, паркинг и интернет

http://www.hotelela.com/en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе