Следете нé или притиснете Escape

Хотел EUPHORIA CLUB

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10% за резервации до 15.11

Дневни попусти:

-          7=6 за престој во периодите 02.12-28.12; 11.01-02.02 и пристигнувања после 25.02

Попустите за рана резервација и днвните попусти  се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Нов луксузен хотел. Располага со комфортни соби, ресторан, бар, интернет, конференциска услуга, спа центар, добар сервис. Идеален избор за незаборавен зимски одмор.

Локација:2км од гондолата, 1,5км од центарот на Боровец

Опис на собите: вкупно 110 соби, опремени со: кујнско катче, сат ТВ, греење, телефон, мини бар, сеф, интернет, фен, бања, балкон

http://www.borovets-euphoria.com/site/en/main.php

Geolocation

EUPHORIA CLUB 4*

21.12-28.12;

02.01-02.02;

25.02-05.03

29.12-01.01

03.02-24.02

02.12-20.12;

06.03-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

61

124

72

54

STD 1возрасен+1дете

68

131

79

57

STD 1возрасен+2деца

68

131

79

57

STD 2возрасни

68

131

79

57

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

81

165

102

68

APP 1возрасен+1дете

81

165

102

68

APP 1возрасен+2деца

81

165

102

68

APP 1возрасен+3деца

98

193

124

85

APP 2возрасни

81

165

102

68

APP 2возрасни+1дете

81

165

102

68

APP 2возрасни+2деца

98

193

124

85

APP 3возрасни

106

214

132

88

TWO BEDROOMS APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

170

292

210

136

APP 1возрасен+1дете

170

292

210

136

APP 1возрасен+2деца

170

292

210

136

APP 1возрасен+3деца

170

292

210

136

APP 1возрасен+4деца

186

320

233

153

APP 2возрасни

170

292

210

136

APP 2возрасни+1дете

170

292

210

136

APP 2возрасни+2деца

170

292

210

136

APP 2возрасни+3деца

186

320

233

153

APP 3возрасни

170

292

210

136

APP 3возрасни+1дете

170

292

210

136

APP 3возрасни+2деца

186

320

233

153

APP 4возрасни

226

389

280

181

APP 4возрасни+1дете

226

389

280

181

APP 5возрасни

260

447

322

208

TWO BEDROOMS VILLA

Цените се дадени во евра, по вила, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

207

366

254

170

APP 1возрасен+1дете

207

366

254

170

APP 1возрасен+2деца

207

366

254

170

APP 1возрасен+3деца

207

366

254

170

APP 1возрасен+4деца

224

394

277

186

APP 2возрасни

207

366

254

170

APP 2возрасни+1дете

207

366

254

170

APP 2возрасни+2деца

207

366

254

170

APP 2возрасни+3деца

224

394

277

186

APP 3возрасни

207

366

254

170

APP 3возрасни+1дете

207

366

254

170

APP 3возрасни+2деца

224

394

277

186

APP 4возрасни

276

488

339

226

APP 4возрасни+1дете

276

488

339

226

APP 5возрасни

317

561

390

260

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

7 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Втората ноќ

Периоди за откажување:

3 дена

14 дена

3 дена

3 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

101 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

3 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Доплата за полупансион

11,00 €

9,00

   

Вечера за Божиќ / 25.12

40,00 €

20,00

   

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на базен, парна бања, сауна, интернет, паркинг и автобус до жичарата

http://www.borovets-euphoria.com/site/en/main.php

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе