Следете нé или притиснете Escape

Хотел FESTA CHAMKORIA

4

Попусти

10% попуст за престој во периодот 30.12.2017-03.01.2018 / минимум 5 ноќи престој

Дневни попусти за резервации направени после 01.12:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања во периодите: 01.12-21.12; 08.01-15.02 и после 05.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотел со традиционална архитектура и модерен дизајн кој располага со: пространи соби, бар, интернет, спа центар, билијард, куглана

Локација: 1400м од центарот на Боровец, 1200м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 48 соби, опремени со: сат ТВ, клима, телефон, сеф, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.festachamkoria.com/?lng=en

 

Geolocation

 

FESTA CHAMKORIA 4*

01.12-21.12

22.12-28.12

29.12-01.01

02.01-13.01;

26.01-15.02

14.01-25.01

16.02-04.03

16.02-04.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

37

58

102

61

53

50

44

DBL 1возрасен+1дете

37

58

102

61

53

49

44

DBL 2возрасни

50

77

136

81

70

66

59

JUNIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

57

88

156

93

81

75

68

JS 1возрасен+1дете

57

88

156

93

81

75

68

JS 1возрасен+2деца

57

88

156

93

81

75

68

JS 2возрасни

57

88

156

93

81

75

68

JS 2возрасни+1дете

57

88

156

93

81

75

68

JS 2возрасни+2деца

71

110

195

116

102

93

85

JS 3возрасни

76

119

211

125

110

101

92

JS 3возрасни+1дете

76

119

211

125

110

101

92

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

66

102

179

108

93

86

77

APP 1возрасен+1дете

66

102

179

108

93

86

77

APP 1возрасен+2деца

66

102

179

108

93

86

77

APP 2возрасни

66

102

179

108

93

86

77

APP 2возрасни+1дете

66

102

179

108

93

86

77

APP 2возрасни+2деца

82

127

223

136

116

107

96

APP 3возрасни

88

137

241

146

125

116

104

APP 3возрасни+1дете

88

137

241

146

125

116

104

Периоди за откажување

2 дена

3 дена

21 дена

7 дена

7 дена

3 дена

2 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за откажување

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

3 ноќи

-

-

-

-

Доплати

Возрасен

Дете 3-13

         

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

         

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

         

Дете 3-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес центар и автобус до жичарата

http://www.festachamkoria.com/?lng=en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе