Следете нé или притиснете Escape

Хотел FESTA WINTER PALACE

5

Попусти

10% попуст за престој во периодот 29.12.2017-01.01.2018 / Минимум 4 ноќи престој 

Дневни попусти валидни за резервации направени после 01.12:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања во периодите: 01.12-21.12; 08.01-15.02 и после 05.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Се наоѓа во самиот центар на Боровец, покрај ски лифтот. Прекрасен стил и удобност, пространи соби, ресторани и барови. Располага и со ноќен клуб, собна услуга, спа центар, висококвалитетна услуга.

Локација: 100м од гондолата, во центарот на Боровец

Опис на собите: вкупно 66 соби, опремени со: сат ТВ, клима, телефон, интернет, мини бар, сеф, балкон, фен, бања

http://festawinterpalace.com/?lng=en

Geolocation

FESTA WINTER PALACE 5*

01.12-21.12

22.12-28.12

29.12-01.01

02.01-13.01

14.01-25.01

26.01-15.02

16.02-04.03

05.03-09.04

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

54

80

192

103

73

86

58

55

DBL 1возрасен+1дете

53

75

144

86

68

86

58

55

DBL 1возрасен+2деца

71

100

192

114

91

114

78

73

DBL 2возрасни

71

100

192

114

91

114

78

73

DBL 2возрасни+1дете

71

100

192

114

91

114

78

73

DBL 3возрасни

95

135

259

154

123

154

105

98

JUNIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

84

119

226

135

107

135

91

87

JS 1возрасен+1дете

84

119

226

135

107

135

91

87

JS 1возрасен+2деца

84

119

226

135

107

135

91

87

JS 1возрасен+3деца

97

136

260

155

123

155

105

100

JS 2возрасни

84

119

226

135

107

135

91

87

JS 2возрасни+1дете

84

119

226

135

107

135

91

87

JS 2возрасни+2деца

97

136

260

155

123

155

105

100

JS 3возрасни

114

160

305

182

145

182

123

117

JS 3возрасни+1дете

114

160

305

182

145

182

123

117

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

91

130

249

148

119

148

100

96

APP 1возрасен+1дете

91

130

249

148

119

148

100

96

APP 1возрасен+2деца

91

130

249

148

119

148

100

96

APP 1возрасен+3деца

105

149

286

170

136

170

115

110

APP 2возрасни

91

130

249

148

119

148

100

96

APP 2возрасни+1дете

91

130

249

148

119

148

100

96

APP 2возрасни+2деца

105

149

286

170

136

170

115

110

APP 3возрасни

123

175

336

200

160

200

135

129

Периоди за откажување

2 дена

3 дена

21 дена

7 дена

7 дена

5 дена

3 дена

2 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Втората ноќ

Третата ноќ

Четвртата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој

-

-

3 ноќи

-

-

-

-

-

Доплати

Возрасен

Дете 3-13

           

Доплата за полупансион

16,00 €

8,00

           

Вечера за Божиќ / 25.12

50,00 €

25,00

           

Вечера за Нова Година

100,00 €

50,00

           

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

           

Дете 3-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, сауна, парна бања, зона за релаксирање

http://festawinterpalace.com/?lng=en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе