Следете нé или притиснете Escape

Хотел FLORA COMPLEX

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10 % за резервации до 31.10

Дневни попусти валидни за резервации направени после 01.11:

-          7=6 за престој до 25.12; престој во периодот 04.01-15.01 и пристигнувања после 05.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Традиционална архитектура, модерен дизајн, комфортни соби ресторан, бар, интернет, спа центар, казино, собна услуга, лифт, се само дел од карактеристиките на овој хотел

Локација: во самиот центар на Боровец, 50м од гондолата

Опис на собите: вкупно 102 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, сеф (со доплата), телефон, балкон, бања

http://flora-hotel.net/en/hotel-flora.php

Geolocation

FLORA COMPLEX 4*

26.12-03.01

16.01-04.03

18.12-25.12;

04.01-15.01;

05.03-11.03

01.12-17.12;

12.03-01.04

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

115

70

53

45

DBL 1возрасен+1дете

115

88

63

54

DBL 1возрасен+2деца

115

88

63

54

DBL 2возрасни

115

88

63

54

DBL 2возрасни+1дете

115

88

63

54

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

127

98

76

64

STD 1возрасен+1дете

127

98

76

64

STD 1возрасен+2деца

127

98

76

64

STD 2возрасни

127

98

76

64

STD 2возрасни+1дете

127

98

76

64

STD 3возрасни

171

133

102

87

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

149

115

93

78

APP 1возрасен+1дете

149

115

93

78

APP 1возрасен+2деца

149

115

93

78

APP 1возрасен+3деца

179

138

111

94

APP 2возрасни

149

115

93

78

APP 2возрасни+1дете

149

115

93

78

APP 2возрасни+2деца

179

138

111

94

APP 3возрасни

201

156

125

105

APP 3возрасни+1дете

201

156

125

105

APP 4возрасни

254

196

158

133

Периоди за откажување:

28 дена

7 дена

5 дена

5 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100% од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Вечера за Божиќ / 25.12

35,00 €

17,00

   

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен и фитнес центар

http://flora-hotel.net/en/hotel-flora.php

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе