Следете нé или притиснете Escape

Хотел FLORA MAIN BUILDING

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15 % за резервации до 31.10

-          10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти за резервации направени после 01.12:

-          7=6; 10=8 за пристигнувања после 04.03

Дневни попусти за македонскиот пазар, за резервации направени после 01.12:

-          6=5 за пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Традиционална архитектура, модерен дизајн, комфортни соби ресторан, бар, интернет, спа центар, казино, собна услуга, лифт, се само дел од карактеристиките на овој хотел

Локација: во самиот центар на Боровец, 50м од гондолата

Опис на собите: вкупно 102 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, сеф (со доплата), телефон, балкон, бања

http://www.flora-residence.sat1977.com/en_html/index_en.html

Geolocation

FLORA MAIN BUILDING 4*

27.12-03.01

20.12-26.12;

04.01-10.01;

01.02-28.02

11.01-31.01;

01.03-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

91

59

43

STD 1возрасен+1дете

91

59

43

STD 1возрасен+2деца

91

59

43

STD 2возрасни

91

59

43

STD 2возрасни+1дете

91

59

43

STD 3возрасни

108

76

60

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

119

71

64

APP 1возрасен+1дете

119

71

64

APP 1возрасен+2деца

119

71

64

APP 1возрасен+3деца

119

71

64

APP 2возрасни

119

71

64

APP 2возрасни+1дете

119

71

64

APP 2возрасни+2деца

119

71

64

APP 3возрасни

136

88

81

APP 3возрасни+1дете

136

88

81

APP 4возрасни

153

105

98

Периоди за откажување:

20 дена

7 дена

1 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

 

Доплата за појадок

6,00 €

4,00

 

Доплата за полупансион

16,00 €

9,00

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

 

Користење на базенот

3,00 €

2,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 2-12

http://www.flora-residence.sat1977.com/en_html/index_en.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе