Следете нé или притиснете Escape

Хотел FLORA RESIDENCE

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15 % за резервации до 31.10

-          10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти за резервации направени после 01.12:

-          7=6; 10=8 за пристигнувања после 04.03

Дневни попусти за македонскиот пазар, за резервации направени после 01.12:

-          6=5 за пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Локација: 150м од ски лифтот, 100м од центарот

Опис на собите: собите се опремени со сат ТВ, телефон, балкон, во дел од собите, кујнско катче, бања

http://www.flora-residence.sat1977.com/en_html/index_en.html

Geolocation

FLORA RESIDENCE 4*

27.12-03.01

20.12-26.12;

04.01-10.01;

01.02-28.02

11.01-31.01;

01.03-31.03

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

119

80

62

STD 1возрасен+1дете

119

80

62

STD 1возрасен+2деца

132

91

70

STD 1возрасен+3деца

146

103

78

STD 2возрасни

119

80

62

STD 2возрасни+1дете

132

91

70

STD 2возрасни+2деца

146

103

78

STD 3возрасни

141

99

75

STD 3возрасни+1дете

155

111

84

STD 4возрасни

164

119

91

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

123

84

66

APP 1возрасен+1дете

123

84

66

APP 1возрасен+2деца

137

96

74

APP 1возрасен+3деца

150

107

82

APP 2возрасни

123

84

66

APP 2возрасни+1дете

137

96

74

APP 2возрасни+2деца

150

107

82

APP 3возрасни

146

104

81

APP 3возрасни+1дете

160

115

89

APP 4возрасни

169

123

96

Периоди за откажување:

20 дена

7 дена

1 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Минимум престој:

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

 

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

 

Користење на базенот

3,00 €

2,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 2-12

http://www.flora-residence.sat1977.com/en_html/index_en.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе