Следете нé или притиснете Escape

Хотел ICE ANGELS

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15 % за резервации до 31.10

-          10 % за резервации до 20.11

Дневни попусти за резервации направени после 21.11:

-          7=6 за престој во периодот 03.01-09.02.2015 и пристигнувања после 17.02

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен хотел на одлична локација. Располага со ресторан, ноќен клуб, бар, ски остава, конференциска сала, спа центар, интернет, продавници, паркинг

Локација: во самиот центар на Боровец, на 10м од ски лифтот

Опис на собите: кабелска ТВ, мини бар, фен, бања, балкон

http://www.iceangelshotel.com/english/

Geolocation

ICE ANGELS 4*

30.12-05.01

23.12-29.12;

10.02-16.02

06.01-09.02;

17.02-31.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

111

99

69

DBL 1возрасен+1дете

134

118

84

DBL 1возрасен+2деца

173

153

108

DBL 2возрасни

157

139

98

DBL 2возрасни+1дете

196

174

123

DBL 3возрасни

220

195

138

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

STD 1возрасен+1дете

184

164

130

STD 1возрасен+2деца

192

172

138

STD 1возрасен+3деца

200

180

146

STD 2возрасни

184

164

130

STD 2возрасни+1дете

192

172

138

STD 2возрасни+2деца

200

180

146

STD 3возрасни

200

180

146

STD 3возрасни+1дете

208

188

154

STUDIO DELUXE 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

STD 1возрасен+1дете

197

176

142

STD 1возрасен+2деца

205

184

150

STD 2возрасни

197

176

142

STD 2возрасни+1дете

205

184

150

STD 3возрасни

212

192

158

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

242

219

194

APP 1возрасен+2деца

242

219

194

APP 1возрасен+3деца

242

219

194

APP 1возрасен+4деца

250

227

202

APP 1возрасен+5деца

258

235

210

APP 2возрасни

242

219

194

APP 2возрасни+1дете

242

219

194

APP 2возрасни+2деца

242

219

194

APP 2возрасни+3деца

250

227

202

APP 2возрасни+4деца

258

235

210

APP 3возрасни

242

219

194

APP 3возрасни+1дете

242

219

194

APP 3возрасни+2деца

250

227

202

APP 3возрасни+3деца

258

235

210

APP 4возрасни

242

219

194

APP 4возрасни+1дете

250

227

202

APP 4возрасни+2деца

258

235

210

APP 5возрасни

258

235

210

TWO BEDROOMS APP DELUXE 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

253

231

206

APP 1возрасен+2деца

253

231

206

APP 1возрасен+3деца

253

231

206

APP 1возрасен+4деца

261

238

214

APP 2возрасни

253

231

206

APP 2возрасни+1дете

253

231

206

APP 2возрасни+2деца

253

231

206

APP 2возрасни+3деца

261

238

214

APP 3возрасни

253

231

206

APP 3возрасни+1дете

253

231

206

APP 3возрасни+2деца

261

238

214

APP 4возрасни

253

231

206

APP 4возрасни+1дете

261

238

214

APP 5возрасни

269

246

221

Периоди за откажување:

25 дена

10 дена

10 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

 

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

4 ноќи

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 7-12

 

Вечера за Божиќ / 25.12

65,00 €

30,00

 

Вечера за Нова Година

65,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 7-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, паркинг и интернет

http://www.iceangelshotel.com/english/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе