Следете нé или притиснете Escape

Хотел ICEBERG

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6 за престој во периодите: 15.01-28.01 и 05.03-31.03

Дневни попусти за македонскиот пазар:

-          6=5 за пристигнувања во периодот 05.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Прекрасен хотел кој располага со ресторан, бар, 2 конференциски сали, интернет, спа центар, пинг-понг, паркинг

Локација: 200м од центарот на Боровец, 250м од гондолата

Опис на собите: ст ТВ, телефон, интернет, фен, бања, балкон

http://www.iceberg-borovec.com/indexabouten.html

Geolocation

ICEBERG 4*

17.12-28.12;

15.01-28.01;

19.02-06.03

29.12-02.01

03.01-14.01;

29.01-18.02

07.03-31.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

57

103

68

51

DBL 1возрасен+1дете

57

103

68

51

DBL 1возрасен+2деца

71

128

86

64

DBL 2возрасни

57

103

68

51

DBL 2возрасни+1дете

71

128

86

64

DBL 3возрасни

80

144

96

72

DBL VIP 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+1дете

68

123

80

57

DBL 2возрасни

68

123

80

57

TRPL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

TRPL 1возрасен+1дете

86

148

103

68

TRPL 1возрасен+2деца

86

148

103

68

TRPL 2возрасни

86

148

103

68

TRPL 2возрасни+1дете

86

148

103

68

TRPL 3возрасни

86

148

103

68

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

114

205

137

80

APP 1возрасен+2деца

114

205

137

80

APP 1возрасен+3деца

114

205

137

80

APP 1возрасен+4деца

133

239

160

93

APP 1возрасен+5деца

152

274

182

106

APP 2возрасни

114

205

137

80

APP 2возрасни+1дете

114

205

137

80

APP 2возрасни+2деца

114

205

137

80

APP 2возрасни+3деца

133

239

160

93

APP 2возрасни+4деца

152

274

182

106

APP 3возрасни

114

205

137

80

APP 3возрасни+1дете

133

239

160

93

APP 3возрасни+2деца

152

274

182

106

APP 3возрасни+3деца

171

308

205

120

APP 4возрасни

144

260

173

101

APP 4возрасни+1дете

163

294

196

114

APP 4возрасни+2деца

182

328

219

128

APP 5возрасни

175

315

210

122

APP 5возрасни+1дете

194

349

233

136

APP 6возрасни

205

369

246

144

ONE BEDROOM APARTMENT VIP

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

137

239

148

96

APP 1возрасен+2деца

137

239

148

96

APP 1возрасен+3деца

137

239

148

96

APP 1возрасен+4деца

154

269

167

108

APP 1возрасен+5деца

171

299

185

120

APP 2возрасни

137

239

148

96

APP 2возрасни+1дете

137

239

148

96

APP 2возрасни+2деца

137

239

148

96

APP 2возрасни+3деца

154

269

167

108

APP 2возрасни+4деца

171

299

185

120

APP 3возрасни

137

239

148

96

APP 3возрасни+1дете

160

279

173

112

APP 3возрасни+2деца

154

269

167

108

APP 3возрасни+3деца

171

299

185

120

APP 4возрасни

173

303

188

121

APP 4возрасни+1дете

196

343

212

137

APP 4возрасни+2деца

219

383

237

153

APP 5возрасни

210

367

227

147

APP 5возрасни+1дете

233

407

252

163

APP 6возрасни

246

431

267

172

Периоди за откажување:

5 дена

14 дена

10 дена

3 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

5 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 2-13

   

Доплата за паркинг место, на ден

5,50 €

-

   

Вечера за Нова Година

80,00 €

40,00

   

Туристичка такса, по лице, за целиот престој

6,00 €

6,00

   

Дете 2-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, џакузи и фитнес центар

http://www.iceberg-borovec.com/indexabouten.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе