Следете нé или притиснете Escape

Хотел IGLIKA PALACE - APARTHOTEL IGLIKA

4
РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Солиден хотел кој располага со ресторан, бар, сауна, парна бања, масажи фитнес центар, паркинг

Локација: во самиот центар на Боровец, на 200м од гондолата

Опис на собите: вкупно 120 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, бања

 http://www.hoteliglikapalace.com/en/

Geolocation

IGLIKA PALACE  4*

19.12-25.12;

20.01-02.02

26.12-01.01

02.01-19..01;

03.02-16.02

17.02-04.03

05.03-09.04

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

42

89

55

43

40

DBL 1возрасен+1дете

54

91

64

54

48

DBL 1возрасен+2деца

62

91

73

62

55

DBL 2возрасни

62

91

73

62

55

DBL 2возрасни+1дете

62

91

73

62

55

DBL 3возрасни

85

125

100

85

75

DOUBLE ECONOMY 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

30

74

43

36

30

DBL 1возрасен+1дете

32

80

54

44

32

DBL 2возрасни

36

80

62

50

36

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

86

137

109

86

75

STD 1возрасен+1дете

86

137

109

86

75

STD 1возрасен+2деца

86

137

109

86

75

STD 2возрасни

86

137

109

86

75

STD 2возрасни+1дете

86

137

109

86

75

STD 2возрасни+2деца

86

137

109

86

75

STD 3возрасни

86

137

109

86

75

APART COMPLEX IGLIKA PALACE 2

19.12-25.12;

20.01-02.02

26.12-01.01

02.01-19..01;

03.02-16.02

17.02-04.03

05.03-09.04

STUDIO 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

62

103

80

62

50

STD 1возрасен+1дете

62

103

80

62

50

STD 1возрасен+2деца

62

103

80

62

50

STD 2возрасни

62

103

80

62

50

STD 2возрасни+1дете

62

103

80

62

50

STD 2возрасни+2деца

62

103

80

62

50

STD 3возрасни

62

103

80

62

50

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

73

114

91

73

62

APP 1возрасен+1дете

73

114

91

73

62

APP 1возрасен+2деца

73

114

91

73

62

APP 1возрасен+3деца

73

114

91

73

62

APP 2возрасни

73

114

91

73

62

APP 2возрасни+1дете

73

114

91

73

62

APP 2возрасни+2деца

73

114

91

73

62

APP 3возрасни

73

114

91

73

62

APP 3возрасни+1дете

73

114

91

73

62

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

86

125

105

86

74

APP 1возрасен+1дете

86

125

105

86

74

APP 1возрасен+2деца

86

125

105

86

74

APP 1возрасен+3деца

86

125

105

86

74

APP 1возрасен+4деца

86

125

105

86

74

APP 2возрасни

86

125

105

86

74

APP 2возрасни+1дете

86

125

105

86

74

APP 2возрасни+2деца

86

125

105

86

74

APP 2возрасни+3деца

86

125

105

86

74

APP 3возрасни

86

125

105

86

74

APP 3возрасни+1дете

86

125

105

86

74

APP 3возрасни+2деца

86

125

105

86

74

APP 4возрасни

86

125

105

86

74

APP 4возрасни+1дете

86

125

105

86

74

VILLA IGLIKA 

Цените се дадени во евра, за наем на вила, на ден

Еднокреветна соба

62

103

73

62

50

VILLA 1возрасен+1дете

62

103

73

62

50

VILLA 1возрасен+2деца

62

103

73

62

50

VILLA 1возрасен+3деца

62

103

73

62

50

VILLA 1возрасен+4деца

62

103

73

62

50

VILLA 1возрасен+5деца

62

103

73

62

50

VILLA 2возрасни

62

103

73

62

50

VILLA 2возрасни+1дете

62

103

73

62

50

VILLA 2возрасни+2деца

62

103

73

62

50

VILLA 2возрасни+3деца

62

103

73

62

50

VILLA 2возрасни+4деца

62

103

73

62

50

VILLA 3возрасни

62

103

73

62

50

VILLA 3возрасни+1дете

62

103

73

62

50

VILLA 3возрасни+2деца

62

103

73

62

50

VILLA 3возрасни+3деца

62

103

73

62

50

VILLA 4возрасни

62

103

73

62

50

VILLA 4возрасни+1дете

62

103

73

62

50

VILLA 4возрасни+2деца

62

103

73

62

50

VILLA 5возрасни

66

107

78

66

55

Периоди за откажување

5 дена

05.12.2017

7 дена

5 дена

5 дена

Пенали за откажување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

7 ноќи

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

     

Доплата за појадок за APART COMPLEX

5,00 €

3,00

     

Доплата за полупансион за APART COMPLEX

13,00 €

7,00

     

Вечера за Божиќ / 25.12

35,00 €

18,00

     

Вечера за Нова Година

50,00 €

25,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,50 €

1,00

     

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, интернет во лобито, време за чај секој ден во 16:00-17:00 /само за полупансион, и паркинг

http://www.hoteliglikapalace.com/en/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе