Следете нé или притиснете Escape

Хотел KOKICHE 2*

2

Попусти

Дневни попусти:

-          7% попуст за престој од 11 или повеќе ноќевања до 23.12 и пристигнувања после 09.01

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е изграден во 2005 година во алпинистички стил. Мал хотел со удобни и големи соби и апартмани

Локација: 1000м од гондолата

Опис на собите: вкупно 11 соби, опремени со: кујнско катче, фрижидер, ТВ, телефон, бања, балкон

http://hotelkokiche.com/

Geolocation

KOKICHE 2*

17.12-23.12;

27.02-31.03

24.12-08.01

09.01-26.02

STUDIO 

Цените се дадени во евра, по студио, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

38

65

47

DBL 1возрасен+1дете

38

65

47

DBL 1возрасен+2деца

48

75

57

DBL 2возрасни

38

65

47

DBL 2возрасни+1дете

48

75

57

DBL 3возрасни

55

82

64

TWO BEDROOMS APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

49

76

63

APP 1возрасен+1дете

49

76

63

APP 1возрасен+2деца

70

97

83

APP 1возрасен+3деца

90

117

104

APP 1возрасен+4деца

100

128

114

APP 1возрасен+5деца

111

138

124

APP 2возрасни

49

76

63

APP 2возрасни+1дете

70

97

83

APP 2возрасни+2деца

90

117

104

APP 2возрасни+3деца

100

128

114

APP 2возрасни+4деца

111

138

124

APP 3возрасни

70

97

83

APP 3возрасни+1дете

90

117

104

APP 3возрасни+2деца

100

128

114

APP 3возрасни+3деца

111

138

124

APP 4возрасни

90

117

104

APP 4возрасни+1дете

100

128

114

APP 4возрасни+2деца

111

138

124

APP 5возрасни

117

145

131

APP 5возрасни+1дете

128

155

141

APP 6возрасни

135

162

148

Периоди за откажување

5 дена

5 дена

10 дена

Пенали за откажување

Првата ноќ

100 % од резервирниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување

2 ноќи

100 % од резервирниот престој

2 ноќи

Минимум престој

-

3 ноќи

-

Доплати

Возрасни

Деца 2-12

 

Туристичка такса, по лице на ден

1,00 €

1,00

 

Деца 4-12

http://hotelkokiche.com/

SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе