Следете нé или притиснете Escape

Хотел LION

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10% за резервации до 31.10

Дневни попусти:

-          7=6; 10=9 и 14=12 за пристигнувања на 13.01 и пристигнувања после 03.03

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е изграден во традиционален архитектонски стил. Располага со ресторан, бар, билијард, спа центар, паркинг

Локација: 1000м од ски лифтот и 1000м од центарот на Боровец

Опис на собите: вкупно 157 соби, опремени со: телефон, сат ТВ, мини бар, бања

http://borovetz.hotelslion.bg/default/home/en

Geolocation

LION 4*

29.12-02.01

03.01-10.01;

10.02-16.02

15.12-28.12;

27.01-09.02

01.12-15.12;

11.01-26.01;

17.02-31.03

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

125

55

51

47

DBL 1возрасен+1дете

116

66

62

58

DBL 2возрасни

132

75

71

66

DOUBLE LOW COST 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+1дете

104

59

56

52

DBL 2возрасни

119

68

64

60

DOUBLE LARGE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

DBL 1возрасен+1дете

120

76

70

62

DBL 1возрасен+2деца

143

91

84

74

DBL 2возрасни

137

87

80

71

DBL 2возрасни+1дете

160

102

93

83

DBL 3возрасни

182

117

107

95

FAMILY ROOМ

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

FR 1возрасен+1дете

130

90

84

74

FR 1возрасен+2деца

152

105

97

86

FR 1возрасен+3деца

175

121

111

98

FR 2возрасни

148

103

96

84

FR 2возрасни+1дете

171

118

109

96

FR 2возрасни+2деца

194

133

123

108

FR 3возрасни

194

133

123

108

FR 3возрасни+1дете

217

149

137

120

FR 4возрасни

239

164

150

132

ONE BEDROOM APARTMENT

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

251

171

160

143

APP 1возрасен+2деца

251

171

160

143

APP 1возрасен+3деца

251

171

160

143

APP 1возрасен+4деца

251

171

160

143

APP 2возрасни

251

171

160

143

APP 2возрасни+1дете

251

171

160

143

APP 2возрасни+2деца

251

171

160

143

APP 2возрасни+3деца

251

171

160

143

APP 3возрасни

251

171

160

143

APP 3возрасни+1дете

251

171

160

143

APP 3возрасни+2деца

251

171

160

143

APP 4возрасни

251

171

160

143

APP 4возрасни+1дете

251

171

160

143

APP 5возрасни

251

171

160

143

Периоди за откажување

14 дена

7 дена

3 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

5 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

5 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

   

Вечера за Божиќ / 25.12

40,00 €

20,00

   

Вечера за Нова Година

70,00 €

35,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, фитнес центар и автобус до првата станица

* DBL LOW COST - се лоцирани на приземје или имаат кос покрив

http://borovetz.hotelslion.bg/default/home/en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе