Следете нé или притиснете Escape

Хотел PERSEY FLORA APARTMENTS

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања до 18.12 и пристигнувања после 10.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Се состојат од повеќе згради, во кои сите апартмани се целосно опремени. Располага со ресторан, бар, ирски паб, интернет во јавните простории, внатрешен базен, салон за убавина и уште многу друго

Локација: во центарот на Боровец, на 50м од ски лифтот, на неколку чекори од стазата за ноќно скијање и детскиот парк

Опис на собите: кабелска ТВ, кујнски дел

http://www.booking.com/hotel/bg/borovets-holiday-flora.bg.html

Geolocation

PERSEY FLORA APARTMENTS

26.12-08.01

19.12-25.12;

09.01-28.02

01.12-18.12;

01.03-30.04

01.05-30.11

STUDIO STANDART 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

97

57

36

29

STD 1возрасен+1дете

97

57

36

29

STD 2возрасни

97

57

36

29

STUDIO LARGE 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

103

68

43

34

STD 1возрасен+1дете

103

68

43

34

STD 1возрасен+2деца

108

72

47

34

STD 1возрасен+3деца

114

75

50

34

STD 2возрасни

103

68

43

34

STD 2возрасни+1дете

108

72

47

34

STD 2возрасни+2деца

114

75

50

34

STD 3возрасни

114

75

50

40

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, за наем на апартман, на ден

Еднокреветна соба

137

80

57

40

APP 1возрасен+1дете

137

80

57

40

APP 1возрасен+2деца

143

83

60

40

APP 1возрасен+3деца

148

87

64

40

APP 2возрасни

137

80

57

40

APP 2возрасни+1дете

143

83

60

40

APP 2возрасни+2деца

148

87

64

40

APP 3возрасни

148

87

64

46

Периоди за откажување:

20 дена

7 дена

3 дена

1 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Минимум престој:

6 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Вечера за Божиќ / 25.12

60,00 €

30,00

   

Вечера за Нова Година

80,00 €

40,00

   

Доплата за појадок

6,00 €

4,00

   

Доплата за полупансион

16,00 €

9,00

   

Користење на базенот

3,00 €

2,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-12

http://www.booking.com/hotel/bg/borovets-holiday-flora.bg.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе