Следете нé или притиснете Escape

Хотел RADINA'S WAY

4

Попусти

Попусти за резервации направени после 23.12:

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за престој во периодот 01.12-28.12 и пристигнувања после 05.03

Дневни попусти за македонскиот пазар:

-          6=5 за престој во периодот 01.12-28.12 и пристигнувања после 05.03

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот располага со ресторан, бар, спа центар, сеф, интернет, конференциска сала, остава за ски опрема, детско катче, базен

Локација: 1200м од центарот на Боровец, 1200м од ски лифтот

Опис на собите: кабелска ТВ, мини бар, сеф, телефон, фен, бања

http://www.radinasway.com/en/

Geolocation

RADINA'S WAY 4*

05.03-31.03     

    Ноќевање со појадок

01.12-17.12;

05.03-31.03

18.12-28.12;

03.01-19.01

29.12-02.01

20.01-17.02

18.02-04.03

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

30

50

73

119

62

58

DBL 1возрасен+1дете

46

56

82

148

70

66

DBL 1возрасен+2деца

51

63

91

148

78

73

DBL 2возрасни

51

63

91

148

78

73

DBL 2возрасни+1дете

51

63

91

148

78

73

DBL 3возрасни

72

88

128

207

109

102

FAMILY ROOM 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

60

72

100

157

87

82

FR 1возрасен+1дете

54

65

90

157

78

74

FR 1возрасен+2деца

60

72

100

157

87

82

FR 1возрасен+3деца

76

90

125

197

108

103

FR 2возрасни

60

72

100

157

87

82

FR 2возрасни+1дете

60

72

100

157

87

82

FR 2возрасни+2деца

76

90

125

197

108

103

FR 3возрасни

85

101

140

220

121

115

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

70

81

109

166

96

91

APP 1возрасен+1дете

63

73

98

166

86

82

APP 1возрасен+2деца

70

81

109

166

96

91

APP 1возрасен+3деца

87

101

137

208

120

114

APP 2возрасни

70

81

109

166

96

91

APP 2возрасни+1дете

70

81

109

166

96

91

APP 2возрасни+2деца

87

101

137

208

120

114

APP 3возрасни

97

113

153

233

134

128

APP 3возрасни+1дете

97

113

153

233

134

128

APP 4возрасни

125

146

197

300

172

164

ONE BEDROOM APARTMENT LUX

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

79

90

119

176

105

100

APP 1возрасен+1дете

71

81

107

176

94

90

APP 1возрасен+2деца

79

90

119

176

105

100

APP 1возрасен+3деца

98

113

148

219

131

125

APP 2возрасни

79

90

119

176

105

100

APP 2возрасни+1дете

79

90

119

176

105

100

APP 2возрасни+2деца

98

113

148

219

131

125

APP 3возрасни

110

126

166

246

147

140

APP 3возрасни+1дете

110

126

166

246

147

140

APP 4возрасни

142

162

213

316

189

181

Периоди за откажување:

1 дена

1 дена

7 дена

14 дена

7 дена

5 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

2 ноќи

5 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

       

Вечера за Нова Година

75,00 €

35,00

       

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

       

Дете 2-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, фитнес центар, сауна, парна бања, интернет, паркинг и автобус до жичарата

http://www.radinasway.com/en/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе