Следете нé или притиснете Escape

Хотел RILA

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-         10% за резервации до 15.10

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА: За гостите со престој од минимум 7 ноќи: една бесплатна вечера на база на избрано мени во a-la-carte ресторанот Mezze & Grill, без пијалоци, со однапред резервација

6=5, 7=6, 8=7, 9=8 за пристигнувања во периодот 27.01-03.02.2018

Специјалната понуда е валидна за DBL SUPERIOR/SLOPE VIEW, FAMILY SUPERIOR/SLOPE VIEW

Специјалната понуда не е ретроактивна и не се комбинра со други попусти

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Голем комплекс кој ќе Ви овозможи незаборавен одмор. Хотелот располага со удобни соби, 3 ресторани, 3 барови, дискотека, казино, спа центар, квалитетна услуга

Локација: во центарот на Боровец, 200м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 523 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, фен, бања, балкон во поголемиот дел од собите

http://www.rilaborovets.com/en

Geolocation

 

RILA 4*

28.12-07.01

08.01-13.01;

28.01-24.02

14.01-27.01;

25.02-04.03

17.12-27.12;

05.03-17.03

18.03-05.04

DBL STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

136

111

89

82

60

DBL 1возрасен+1дете

154

126

101

93

69

DBL 1возрасен+2деца

200

163

131

121

89

DBL 2возрасни

181

148

119

110

81

DBL 2возрасни+1дете

200

163

131

121

89

DBL STANDARD SLOPE VIEW

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

141

116

94

87

66

DBL 1возрасен+1дете

160

131

107

99

74

DBL 1возрасен+2деца

207

170

138

128

96

DBL 2возрасни

188

155

125

116

87

DBL 2возрасни+1дете

207

170

138

128

96

DBL SUPERIOR 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

166

138

108

99

72

DBL 1возрасен+1дете

188

156

122

112

82

DBL 1возрасен+2деца

244

202

158

145

106

DBL 2возрасни

222

184

143

132

96

DBL 2возрасни+1дете

244

202

158

145

106

DBL SUPERIOR SLOPE VIEW

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

171

143

113

104

77

DBL 1возрасен+1дете

194

162

128

118

88

DBL 1возрасен+2деца

251

209

165

153

113

DBL 2возрасни

228

190

150

139

103

DBL 2возрасни+1дете

251

209

165

153

113

FAMILY SUPERIOR 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

299

248

194

178

130

DBL 1возрасен+1дете

299

248

194

178

130

DBL 1возрасен+2деца

299

248

194

178

130

DBL 1возрасен+3деца

299

248

194

178

130

DBL 2возрасни

299

248

194

178

130

DBL 2возрасни+1дете

299

248

194

178

130

DBL 2возрасни+2деца

299

248

194

178

130

FAMILY SUPERIOR SLOPE VIEW 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

308

257

203

187

139

DBL 1возрасен+1дете

308

257

203

187

139

DBL 1возрасен+2деца

308

257

203

187

139

DBL 1возрасен+3деца

308

257

203

187

139

DBL 2возрасни

308

257

203

187

139

DBL 2возрасни+1дете

308

257

203

187

139

DBL 2возрасни+2деца

308

257

203

187

139

INTERCONNECTED DBL 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

DBL 2возрасни+2деца

377

312

244

225

164

DBL 2возрасни+3деца

432

358

280

258

188

DBL 2возрасни+4деца

488

404

315

291

212

DBL 3возрасни

388

321

251

231

169

DBL 3возрасни+1дете

410

340

265

244

178

DBL 3возрасни+2деца

432

358

280

258

188

DBL 3возрасни+3деца

488

404

315

291

212

DBL 4возрасни

444

367

287

264

193

DBL 4возрасни+1дете

466

386

301

278

202

DBL 4возрасни+2деца

488

404

315

291

212

INTERCONNECTED DBL SLOPE VIEW 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

DBL 2возрасни+2деца

388

324

255

236

175

DBL 2возрасни+3деца

446

371

293

271

201

DBL 2возрасни+4деца

503

419

330

306

227

DBL 3возрасни

528

438

344

317

233

DBL 3возрасни+1дете

551

457

359

331

243

DBL 3возрасни+2деца

446

371

293

271

201

DBL 3возрасни+3деца

503

419

330

306

227

DBL 4возрасни

457

381

300

278

206

DBL 4возрасни+1дете

480

400

315

292

216

DBL 4возрасни+2деца

503

419

330

306

227

SUPERIOR SUITE 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

333

276

215

198

144

STD 1возрасен+1дете

333

276

215

198

144

STD 1возрасен+2деца

333

276

215

198

144

STD 1возрасен+3деца

366

303

237

218

159

STD 1возрасен+4деца

399

331

258

238

173

STD 2возрасни

333

276

215

198

144

STD 2возрасни+1дете

333

276

215

198

144

STD 2возрасни+2деца

366

303

237

218

159

STD 2возрасни+3деца

399

331

258

238

173

STD 3возрасни

366

303

237

218

159

STD 3возрасни+1дете

366

303

237

218

159

STD 3возрасни+2деца

399

331

258

238

173

STD 4возрасни

399

331

258

238

173

STD 4возрасни+1дете

399

331

258

238

173

SUPERIOR SUITE SLOPE VIEW

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

343

286

225

208

155

STD 1возрасен+1дете

343

286

225

208

155

STD 1возрасен+2деца

343

286

225

208

155

STD 1возрасен+3деца

377

314

248

229

170

STD 1возрасен+4деца

411

343

270

250

185

STD 2возрасни

343

286

225

208

155

STD 2возрасни+1дете

343

286

225

208

155

STD 2возрасни+2деца

377

314

248

229

170

STD 2возрасни+3деца

411

343

270

250

185

STD 3возрасни

377

314

248

229

170

STD 3возрасни+1дете

377

314

248

229

170

STD 3возрасни+2деца

411

343

270

250

185

STD 4возрасни

411

343

270

250

185

STD 4возрасни+1дете

411

343

270

250

185

Периоди за откажување

30 дена

14 дена

14 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Периоди за откажување

6 дена

6 дена

6 дена

6 дена

6 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

3 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

     

Доплата за вечера a-la-carte

8,00 €

5,00

     

Вечера за Божиќ / 25.12

36,00 €

18,00

     

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

     

Вечера за Нова Година

85,00 €

42,50

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 2-12

*Бесплатно користење на базен и џакузи, интернет во лобито, хотелско осигурување. Во цените за Superior собите е вклучено и користење на термалната зона и теретаната

Бесплатен интернет во собите, ски остава за опрема и фен за чевлите. Гостите во Superior собите ќе имаат и декориран простор за појадок и вечера

Хотелот располага со бесплатен надворешен паркинг со ограничен број на паркинг места - во зависност од пристигнувањето и подземен паркинг - со доплата.

http://www.rilaborovets.com/en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе