Следете нé или притиснете Escape

Хотел SAMOKOV

4

Попусти

Минимум престој во периодот 01.03-05.03.2018 – 4 ноќи         

 

Дневни попусти за резервации направени после 01.12:

-          5=4; 14=12 за пристигнувања во периодите 05.01-31.01 и 01.03-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Хотелот е опремен со ресторан, бар, ноќен клуб, спа центар, фитнес центар, куглана, базен

Локација: во самиот центар на Боровец, на 100м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 261 соба, опремени со: балкон, сат ТВ, телефон, бања

http://www.samokov.com/

Geolocation

SAMOKOV  4*

29.12-04.01

05.01-12.01;

03.02-16.02

13.01-02.02;

17.02-26.02

20.12-28.12;

27.02-31.03

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

71

57

51

44

DBL 1возрасен+1дете

80

60

51

41

DBL 1возрасен+2деца

107

80

68

55

DBL 2возрасни

107

80

68

55

DBL 2возрасни+1дете

107

80

68

55

DBL 3возрасни

150

112

96

77

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

74

62

56

49

DBL 1возрасен+1дете

86

67

58

48

DBL 1возрасен+2деца

114

89

78

64

DBL 2возрасни

114

89

78

64

DBL 2возрасни+1дете

143

111

97

80

DBL 3возрасни

160

124

109

89

Периоди за откажување

15 дена

5 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

5 ноќи

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

   

Вечера за Божиќ / 25.12

35,00 €

20,00

   

Вечера за Нова Година

45,00 €

30,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 6-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен

http://www.samokov.com/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе