Следете нé или притиснете Escape

Хотел SOKOL

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15 % за резервации до 15.11

-          10 % за резервации до 15.12

Дневни попусти:

-          7=5; 14=10 за пристигнувања во периодот 01.12-15.12

-          7=6; 14=12 за пристигнувања во периодот 25.02-31.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал хотел, опремен со спа центар, конференциска сала, ресторан, бар

Локација: во центарот на Боровец, 100м од жичарата

Опис на собите: вкупно 12 соби, опремени со: греење, кабелска ТВ, телефон, минибар, интернет, фен, бања, џакузи и камин во апартмните

http://sokol.thracian-hoteliers.com/?lang=en

Geolocation

SOKOL 3*

01.12-21.12;

14.01-25.01;

18.02-31.03

22.12-28.12;

02.01-13.01;

26.01-17.02

29.12-01.01

DBL STANDART 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

42

49

90

DBL 1возрасен+1дете

42

49

90

DBL 1возрасен+2деца

52

62

93

DBL 2возрасни

52

62

93

DBL 2возрасни+1дете

64

73

105

DBL 3возрасни

71

80

112

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

72

81

115

APP 1возрасен+1дете

72

81

115

APP 1возрасен+2деца

83

92

127

APP 1возрасен+3деца

95

104

138

APP 2возрасни

72

81

115

APP 2возрасни+1дете

83

92

127

APP 2возрасни+2деца

95

104

138

APP 3возрасни

90

99

133

APP 3возрасни+1дете

101

111

145

APP 4возрасни

108

117

152

Периоди за откажување:

5 дена

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

4 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 2-12

 

Доплата за бебешко креветче

4,00 €

-

 

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

12,50

 

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Дете 6-12

* Во цената е вклучено користење на фитнес центар, надворешeн паркинг и интернет

* Во случај на попуст за рана резервација и дневен попуст - валиден е само дневниот попуст!

http://sokol.thracian-hoteliers.com/?lang=en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе