Следете нé или притиснете Escape

Хотел VICTORIA

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          15 % за резервации до 31.10

-          10 % за резервации до 30.11

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал, семеен хотел, лоциран во центарот на Боровец. Располага со ресторан, сеф и сауна

Локација: во стариот центар на Боровец, 700м од ски лифтот

Опис на собите: вкупно 14 соби, опремени со: кабелска ТВ, телефон, мини бар, камин-во апартманите, фен, бања

http://www.meridian-tours.com/Default.aspx?SiteID=10&langID=EN

Geolocation

VICTORIA 3*

28.12-03.01

24.12-27.12;

04.01-10.01;

08.02-15.02

09.12-23.12;

19.01-07.02;

16.02-15.03

11.01-18.01;

16.03-05.04

DBL STANDART 

39

34

27

23

Еднокреветна соба

78

68

41

32

DBL 1возрасен+1дете

66

58

47

39

DBL 1возрасен+2деца

78

68

55

46

DBL 2возрасни

78

68

55

46

DBL 2возрасни+1дете

89

79

63

52

DBL 3возрасни

105

92

74

62

Периоди за откажување:

14 дена

10 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

-

-

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 3-13

   

Вечера за Божиќ / 25.12

26,00 €

13,00

   

Вечера за Нова Година

26,00 €

13,00

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 3-13

http://www.meridian-tours.com/Default.aspx?SiteID=10&langID=EN

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе