Следете нé или притиснете Escape

Хотел YAGODA / MALINA VILLAS

3

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10 % за резервации до 30.11

Дневни попусти за резервации направени после 01.12:

-          7=6 за пристигнувања после 01.03

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Рецепцијата и ресторанот се наоѓаат во вилата Јагода.

Локација: 2км од ски лифтот, 2км од центарот на Боровец

Опис на вилите: дрвени вили, вкупно 67, опремени со: дневна соба, спална соба, кујна, фрижидер, ТВ, балкон, бања, дел од вилите имаат и сауна

http://borovetz-resort.com/vilno-iagoda-en.html

Geolocation

YAGODA / MALINA VILLAS 3*

01.12-22.12;

06.01-31.03

23.12-05.01

VILLA YAGODA

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

46

80

VILLA 1возрасен+1дете

46

80

VILLA 1возрасен+2деца

46

80

VILLA 1возрасен+3деца

46

80

VILLA 2возрасни

46

80

VILLA 2возрасни+1дете

46

80

VILLA 2возрасни+2деца

46

80

VILLA 3возрасни

46

80

VILLA 3возрасни+1дете

46

80

VILLA 4возрасни

46

80

VILLA YAGODA WITH SAUNA

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

52

86

VILLA 1возрасен+1дете

52

86

VILLA 1возрасен+2деца

52

86

VILLA 1возрасен+3деца

52

86

VILLA 2возрасни

52

86

VILLA 2возрасни+1дете

52

86

VILLA 2возрасни+2деца

52

86

VILLA 3возрасни

52

86

VILLA 3возрасни+1дете

52

86

VILLA 4возрасни

52

86

VILLA YAGODA DELUXE 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

57

97

VILLA 1возрасен+1дете

57

97

VILLA 1возрасен+2деца

57

97

VILLA 1возрасен+3деца

57

97

VILLA 2возрасни

57

97

VILLA 2возрасни+1дете

57

97

VILLA 2возрасни+2деца

57

97

VILLA 3возрасни

57

97

VILLA 3возрасни+1дете

57

97

VILLA 4возрасни

57

97

VILLA MALINA 

Цените се дадени во евра, за наем на студио, на ден

Еднокреветна соба

52

86

VILLA 1возрасен+1дете

52

86

VILLA 1возрасен+2деца

52

86

VILLA 1возрасен+3деца

52

86

VILLA 1возрасен+4деца

52

86

VILLA 1возрасен+5деца

52

86

VILLA 2возрасни

52

86

VILLA 2возрасни+1дете

52

86

VILLA 2возрасни+2деца

52

86

VILLA 2возрасни+3деца

52

86

VILLA 2возрасни+4деца

52

86

VILLA 3возрасни

52

86

VILLA 3возрасни+1дете

52

86

VILLA 3возрасни+2деца

52

86

VILLA 3возрасни+3деца

52

86

VILLA 4возрасни

52

86

VILLA 4возрасни+1дете

52

86

VILLA 4возрасни+2деца

52

86

VILLA 5возрасни

58

91

VILLA 5возрасни+1дете

58

91

VILLA 6возрасни

64

97

Периоди за откажување:

7 дена

14 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

-

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-14

Доплата за појадок

5,00 €

3,00

Доплата за полупансион

15,00 €

8,00

Вечера за Божиќ / 25.12

40,00 €

20,00

Вечера за Нова Година

60,00 €

30,00

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

Дете 4-14

http://borovetz-resort.com/vilno-iagoda-en.html

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе