Следете нé или притиснете Escape

Хотел YANAKIEV

4

Попусти

Попусти за рана резервација:

-          10% за резервации до 31.10

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Нов, модерен хотел кој нуди пријатна атмосфера и прекрасно зелено опкружување.

Локација: во самиот центар на Боровец, веднаш покрај ски терените

Опис на собите: вкупно 40 соби, опремени со: сат ТВ, телефон, мини бар, балкон, бања

http://hotel-yanakiev.com/default.aspx/en

Geolocation

YANAKIEV  4*

01.12-22.12

23.12-29.12;

13.01-09.02

30.12-05.01

06.01-12.01;

10.02-23.02

24.02-31.03

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

56

89

146

115

61

DBL 1возрасен+1дете

56

89

146

115

61

DBL 1возрасен+2деца

64

107

167

139

71

DBL 2возрасни

64

107

167

139

71

DBL 2возрасни+1дете

64

107

167

139

71

DBL 3возрасни

87

145

226

188

96

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

63

96

153

122

68

DBL 1возрасен+1дете

63

96

153

122

68

DBL 1возрасен+2деца

78

121

181

153

85

DBL 2возрасни

78

121

181

153

85

DBL 2возрасни+1дете

97

151

226

191

106

DBL 3возрасни

105

163

244

206

114

ONE BEDROOM APARTMENT  

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

88

134

224

177

102

APP 1возрасен+1дете

88

134

224

177

102

APP 1возрасен+2деца

88

134

224

177

102

APP 1возрасен+3деца

88

134

224

177

102

APP 2возрасни

88

134

224

177

102

APP 2возрасни+1дете

88

134

224

177

102

APP 2возрасни+2деца

88

134

224

177

102

APP 3возрасни

94

140

229

182

107

APP 3возрасни+1дете

94

140

229

182

107

APP 4возрасни

99

145

235

188

113

ONE BEDROOM APARTMENT 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на полупансион

Еднокреветна соба

102

147

237

190

115

APP 1возрасен+1дете

102

147

237

190

115

APP 1возрасен+2деца

110

155

245

198

123

APP 1возрасен+3деца

118

163

253

206

131

APP 2возрасни

102

147

237

190

115

APP 2возрасни+1дете

110

155

245

198

123

APP 2возрасни+2деца

118

163

253

206

131

APP 3возрасни

118

163

253

206

131

APP 3возрасни+1дете

125

171

261

214

139

APP 4возрасни

133

179

269

222

147

Периоди за откажување

3 дена

7 дена

28 дена

14 дена

7 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100 % од резервираниот престој

2 ноќи

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

10% од резервираниот престој

30% од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

45 % од резервираниот престој

30% од резервираниот престој

Минимум престој:

4 ноќи

4 ноќи

4 ноќи

4 ноќи

4 ноќи

Доплати:

Возрасен

Дете 2-13

     

Доплата за поглед кон падините, по лице, на ден

5,00 €

5,00

     

Вечера за Божиќ / 25.12

50,00 €

30,00

     

Вечера за Нова Година

85,00 €

45,00

     

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

     

Дете 6-13

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, паркинг, интернет и детско катче

* Сместување на база на ноќевање со појадок - само на барање!

http://hotel-yanakiev.com/default.aspx/en

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе