Следете нé или притиснете Escape

Хотел YASTREBETS

Попусти

Попусти за рана резервација валидни за престој во периодите 22.12-01.01; 07.01-12.01; 10.02-11.02; 17.02-18.02:

-          10% за резервации до 30.09

Попусти за рана резервација валидни за пристигнувања после 02.01 /освен: 07.01-12.01; 10.02-11.02; 17.02-18.02/:

-          20% за резервации до 30.09

-          15% за резервации до 31.10

-          10% за резервации до 30.11

Попустите за рана резервација не се валидни за престој во периодот 12.02-16.02;

Сите резервации со попусти за рана резервација не се враќаат!

Дневни попусти:

-          7=6; 14=12 за пристигнувања во периодите 07.01-21.01 и 04.03-31.03

Други попусти:

-          10% попуст за нерефундални резервации

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕУР. ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1ЕУР = 62МКD

Опис

Мал и удобен хотел. Располага со ресторан, бар, интернет, спа центар, квалитетна услуга

Локација: 3км од гондолата, 3км од центарт на Боровец

Опис на собите: вкупно 53 соби, опремени со: сат ТВ, мини бар, сеф со доплата, телефон, фен, бања, балкон

http://www.hotelyastrebets.bg/en/

Geolocation

 

YASTREBETS  4*

22.12-26.12

27.12-01.01

02.01-06.01;

02.02-03.03

07.01-21.01

22.01-01.02

04.03-01.04

Работни денови Нед-Чет или 7 и повеќе ноќи престој

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

156

226

170

118

127

110

DBL 1возрасен+1дете

171

242

188

133

143

127

DBL 1возрасен+2деца

189

260

206

151

161

144

DBL 2возрасни

171

242

188

133

143

127

DBL 2возрасни+1дете

189

260

206

151

161

144

DBL 3возрасни

207

278

224

169

179

162

Викенд - Петок и Сабота

 

 

 

 

 

 

DOUBLE STANDARD 

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

156

226

170

170

170

134

DBL 1возрасен+1дете

171

242

188

188

188

151

DBL 1возрасен+2деца

189

260

206

206

206

169

DBL 2возрасни

171

242

188

188

188

151

DBL 2возрасни+1дете

189

260

206

206

206

169

DBL 3возрасни

207

278

224

224

224

187

Работни денови Нед-Чет или 7 и повеќе ноќи престој

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT SMALL

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

NO

NO

264

204

218

189

APP 1возрасен+2деца

NO

NO

282

222

236

207

APP 1возрасен+3деца

NO

NO

300

240

254

225

APP 2возрасни

NO

NO

264

204

218

189

APP 2возрасни+1дете

NO

NO

282

222

236

207

APP 2возрасни+2деца

NO

NO

300

240

254

225

APP 3возрасни

NO

NO

300

240

254

225

Викенд - Петок и Сабота

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT SMALL 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

NO

NO

264

264

264

218

APP 1возрасен+2деца

NO

NO

282

282

282

236

APP 1возрасен+3деца

NO

NO

300

300

300

254

APP 2возрасни

NO

NO

264

264

264

218

APP 2возрасни+1дете

NO

NO

282

282

282

236

APP 2возрасни+2деца

NO

NO

300

300

300

254

APP 3возрасни

NO

NO

300

300

300

254

Работни денови Нед-Чет или 7 и повеќе ноќи престој

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT BIG 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

NO

NO

300

232

248

223

APP 1возрасен+2деца

NO

NO

318

250

265

241

APP 1возрасен+3деца

NO

NO

336

268

283

259

APP 2возрасни

NO

NO

300

232

248

223

APP 2возрасни+1дете

NO

NO

318

250

265

241

APP 2возрасни+2деца

NO

NO

336

268

283

259

APP 3возрасни

NO

NO

336

268

283

259

APP 3возрасни+1дете

NO

NO

354

286

301

277

APP 4возрасни

NO

NO

372

304

319

295

Викенд - Петок и Сабота

 

 

 

 

 

 

ONE BEDROOM APARTMENT BIG 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

NO

NO

300

300

300

252

APP 1возрасен+2деца

NO

NO

318

318

318

270

APP 1возрасен+3деца

NO

NO

336

336

336

288

APP 2возрасни

NO

NO

300

300

300

252

APP 2возрасни+1дете

NO

NO

318

318

318

270

APP 2возрасни+2деца

NO

NO

336

336

336

288

APP 3возрасни

NO

NO

336

336

336

288

APP 3возрасни+1дете

NO

NO

354

354

354

306

APP 4возрасни

NO

NO

372

372

372

324

Работни денови Нед-Чет или 7 и повеќе ноќи престој

 

 

 

 

 

 

FINISH VILLA WITH SAUNA 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

271

366

269

204

218

185

APP 1возрасен+2деца

271

366

269

204

218

185

APP 1возрасен+3деца

271

366

269

204

218

185

APP 1возрасен+4деца

289

384

287

222

236

203

APP 2возрасни

271

366

269

204

218

185

APP 2возрасни+1дете

271

366

269

204

218

185

APP 2возрасни+2деца

271

366

269

204

218

185

APP 2возрасни+3деца

289

384

287

222

236

203

APP 3возрасни

271

366

269

204

218

185

APP 3возрасни+1дете

271

366

269

204

218

185

APP 3возрасни+2деца

289

384

287

222

236

203

APP 4возрасни

271

366

269

204

218

185

APP 4возрасни+1дете

289

384

287

222

236

203

APP 5возрасни

307

402

305

240

254

221

Викенд - Петок и Сабота

 

 

 

 

 

 

FINISH VILLA WITH SAUNA 

Цените се дадени во евра, по апартман, на ден, на база на ноќевање со појадок

Еднокреветна соба

NO

NO

NO

NO

NO

NO

APP 1возрасен+1дете

271

366

269

269

269

206

APP 1возрасен+2деца

271

366

269

269

269

206

APP 1возрасен+3деца

271

366

269

269

269

206

APP 1возрасен+4деца

289

384

287

287

287

224

APP 2возрасни

271

366

269

269

269

206

APP 2возрасни+1дете

271

366

269

269

269

206

APP 2возрасни+2деца

271

366

269

269

269

206

APP 2возрасни+3деца

289

384

287

287

287

224

APP 3возрасни

271

366

269

269

269

206

APP 3возрасни+1дете

271

366

269

269

269

206

APP 3возрасни+2деца

289

384

287

287

287

224

APP 4возрасни

271

366

269

269

269

206

APP 4возрасни+1дете

289

384

287

287

287

224

APP 5возрасни

307

402

305

305

305

242

Периоди за откажување

30 дена

45 дена

30 дена

14 дена

14 дена

4 дена

Пенали за откажување:

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

1 ноќ

Периоди за откажување

20 дена

30 дена

20 дена

10 дена

10 дена

4 дена

Пенали за откажување:

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

50 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Периоди за откажување

15 дена

20 дена

15 дена

5 дена

5 дена

4 дена

Пенали за откажување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

100 % од резервираниот престој

Минимум престој:

4 ноќи

7 ноќи

-

-

 

-

Доплати:

Возрасен

Дете 4-12

       

Доплата за полупансион

24,00 €

13,00

       

Вечера за Божиќ / 25.12

50,00 €

25,00

       

Вечера за Нова Година

160,00 €

80,00

       

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

       

Дете 4-12

* Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, парна бања, хербална бања, фитнес центар, лакониум, сауна, џакузи, зона за релаксирање, интернт и паркинг

* Доплата за полупансион е задолжителна за престој во периодот - 27.12-01.01

http://www.hotelyastrebets.bg/en/

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе

 

 SGL – Еднокреветна соба DBL – Двокреветна соба TWIN – Двокреветна соба со одвоени кревети TRPL – Трокреветна соба QUAD – Четворокреветна соба FAMILY – Семејна соба ECO – Економична соба, слаб поглед, помала квадратура и/или послаба локација APT – Апартман RO – Само наем на соба BB – Ноќевање со појадок HB – Полупансион (појадок и вечера) FB – Полн пансион (појадок, ручек и вечера) AI – Се вклучено UAI – Ултра се вклучено ADL – Возрасен CHD – Дете INF – Бебе BABY COT – креветче за бебе